Informácie pre návštevníkov

ukrajinský textslovenský text 

Covid režim

Vstup bez obmedzení. 

Návštevný poriadok SNM – MUK (PDF, 303,4 kB)

Ako sa k nám dostanete? 

ukrajinský textslovenský text 

Hlavná kultúrno-historická expozícia sa nachádza v pamiatkovo chránenej budove z druhej polovice 19. storočia a jej účelovej prístavbe na pešej zóne v centre mesta, 300 m od autobusovej stanice vo Svidníku. 

Umelecko-historická expozícia v Galérii Dezidera Millyho sa nachádza v barokovom kaštieli z konca 18. storočia na Ul. partizánskej, 200 m od autobusovej stanice vo Svidníku. 

Národopisná expozícia v prírode (skanzen) sa nachádza nad svidníckym amfiteátrom, 1 km od centra mesta, 200 m od hlavnej cesty smerom na Bardejov. 

 

Prístup do objektu pre osoby ZŤP 

Kultúrno-historická expozícia SNM – MUK. Vstup do hlavnej budovy SNM – Múzea ukrajinskej kultúry z pešej zóny mesta Svidník je vybavený bezbariérovým prístupom. V budove múzea je k dispozícii výťah na jednotlivé poschodia a expozícia je prístupná i pre osoby na invalidnom vozíku. WC nie sú bezbariérové. 

Umelecko-historická expozícia – Galéria Dezidera Millyho SNM – MUK. Na požiadanie lektorka zabezpečí bezbariérový prístup do expozície GDM. Priestory expozície sú bezbariérové. WC nie sú bezbariérové.  

Národopisná expozícia v prírode – skanzen SNM – MUK. Areál skanzenu je bezbariérový. Objekty skanzenu nie sú bezbariérové. WC nie sú bezbariérové. 

Múzeum ponúka
  • lektorský výklad
  • knižnično-informačné a výpožičné služby (knižnica SNM– MUK) 
  • odbornú metodickú pomoc študentom a folklórnym súborom, začínajúcim autorom v oblasti literárnej a umeleckej tvorby
  • predaj propagačných materiálov a kníh
  • možnosť občerstvenia v Národopisnej expozícii v prírode v objekte furmanskej krčmy
  • rodinné a firemné oslavy v priestoroch objektu
  • svadobné a iné obrady v drevenom chráme (skanzen)