Workshop necuke

21. 8. 2022, 15:00 - 16:00

Workshop necuke

Pozývame vás na druhé sprievodné podujatie k výstave NECUKE, ktorú pripravilo Slovenské národné múzeum a Japan Foundation v Sídelnej budove SNM na Vajanského nábr. 2 v Bratislave. Výstava je otvorená pre verejnosť od 17. 8. do 2. 10. 2022. 

Workshop necuke, druhé zo šiestich sprievodných podujatí sa bude konať v sídelnej budove Slovenského národného múzea, na Vajanského nábreží 2 v Bratislave (vstup do expozície je zo zadnej strany budovy, z Múzejnej ulice – bývalé Detské múzeum SNM). Vstup na podujatie je voľný.

Počet účastníkov podujatí je limitovaný kapacitou miestnosti, preto je potrebné sa prihlásiť na e-mailovej adrese múzea: cmk@snm.sk .

Necuke je miniatúrna soška vyrezaná z kosti, kameňa alebo dreva, ktorá Japoncom na páse obi držala schránky na drobnosti či mince, napríklad krásne zdobené inro škatuľky. Pôvodne jednoduchý korálik sa zmenil na ozdobu majiteľa. Keď každodenné nosenie kimona stratilo popularitu, stal sa zberateľským predmetom. Príďte si vyrobiť svoje vlastné necuke z trochu menej náročného materiálu – modelárskej hliny.

Workshop je vhodný pre všetky vekové kategórie. 

O lektorke 

Mária Bednárová je Slovenka s vášňou pre japonskú kultúru a predovšetkým remeslá. Vďaka Working Holiday Visa programu ju jej koníček na rok zaviedol aj do Japonska. Už niekoľko rokov vedie workshopovú líniu dvojfestivalu Nipponfest a Hangukon v Bratislave, kde sa snaží sprostredkovať návštevníkom Japonsko trochu viac "na kožu," a občasne prispieva do programu ďalších festivalov.

Otváracie hodiny
Podujatie sa uskutoční o 15.00 h.

Vstupné
Vstup na podujatie je bezplatný.

Kontakt

Mail: cmk@snm.sk

Telefón: +421 2 204 69 109

Informácie pre návštevníkov

Počet účastníkov je z dôvodu kapacity miestnosti obmedzený na 20 osôb.

Informácie k ďalšej návšteve múzea

Otváracie hodiny
Vstupné 
Informácie pre návštevníkov
Program 
Kontakt