Vianočné tradície u Rusínov

od 14. 12. 2017 do 31. 1. 2018


SNM-Múzeum rusínskej kultúry v Prešove vás srdečne pozýva na stretnutie a vernisáž výstavy „Vianočné tradície u Rusínov", ktorá sa uskutoční dňa 14. 12. 2017 (štvrtok) o 16:00 hod. v sídelnej budove múzea na ul. Masarykovej č. 20, Prešov, 1. poschodie.

SNM-MRK v Prešove každoročne organizuje toto podujatie spojené s výzdobou zameranou na priblíženie niektorých rusínskych vianočných zvykov a tradícií z rôznych lokalít severovýchodného Slovenska. Tento rok nám vianočné zvyky a tradície spestrí vystúpenie folklórnej skupiny Bajerovčan z Bajeroviec, žiaci Súkromnej základnej umeleckej školy DÁMA v Prešova pod vedením Mgr. Jany Ľubimovej, Peter a Gabika Kundratoví z Bajeroviec okr. Sabinov, manželia Janičkovci. Súrodenci Gerekovci zo Svidníka a Štefánia Kováčová z Ortutovej.

Hovorené slovo, spievanie kolied a spomínanie na časy minulé, bude spojené s podávaním niektorých tradičných vianočných jedál pripravených podľa rusínskej receptúry (kapustnica, mačanka, vianočné koláče a pod.). .pdf(PDF, 268,0 kB)