O láskach, manželstvách a legendách v rodine Brunsvik-Chotek v kaštieli Dolná Krupá

14. 2. 2019


Pri príležitosti dňa sv. Valentína pripravilo Slovenské národné múzeum-Hudobné múzeum v kaštieli Dolná Krupá komentovanú prehliadku s príbehom o láske v rodine majiteľov kaštieľa Brunsvik-Chotek. Podujatie sa koná vo štvrtok 14. februára 2019 o 18.00 h v priestoroch kaštieľa v Dolnej Krupej.

Kontesy Brunsvik-Chotekové boli vychovávané podľa prísnych pravidiel vtedajšieho spôsobu života aristokracie. Ako to však už býva, všetky pravidlá sa dajú obísť. Dnes a rovnako i pred 200 rokmi. Sú utajené lásky mladých dám legendou, alebo ide o skutočný príbeh?

Viac sa dozvedia účastníci večerného podujatia v deň sv. Valentína v Dolnej Krupej. V sprievode Aleny Krátkej zo SNM-Hudobného múzea v kaštieli Dolná Krupá absolvujú komentovanú prehliadku kaštieľa, vypočujú si romantický príbeh, pripravia si nápoj lásky a na záver vypočujú Sonátu mesačného svitu, ktorú Ludvig van Beethoven údajne skomponoval pre svoju lásku Juliettu Brunsvik-Chotek pri jazere v zámockom parku, počas svojho pôsobenia v Dolnej Krupej.