Informácie pre návštevníkov

Covid režim

Vstup bez obmedzení. 

Ako sa k nám dostanete? 

Všetky expozície SNM – Múzea Betliar sa nachádzajú v okrese Rožňava v Košickom samosprávnom kraji. 

Kaštieľ Betliar spoločne so sídlom SNM-Múzea Betliar nájdete v obci Betliar na trase Rožňava – Dobšiná (cesta 2. triedy č. 67). Z autobusovej zastávky v obci Betliar sa severovýchodným smerom popri Krivom potoku dostanete za 15 – 20 minút peši priamo k areálu kaštieľa Betliar. Pred kaštieľom sa nachádza spoplatnené parkovisko pre autá, autobusy a bicykle, ktoré spravuje obec Betliar. 

Hrad Krásna Hôrka leží v obci Krásnohorské Podhradie, osem kilometrov od Rožňavy na ceste medzi Rožňavou a Košicami (E58, E571). Hrad je vzhľadom na svoju polohu na kopci nad obcou veľmi dobre viditeľný. Z autobusovej zastávky v obci Krásnohorské Podhradie sa dostanete na hrad peši za 30 – 40 minút. Hrad leží severovýchodne od hlavnej cesty (cesta 3. triedy 549). Priamo pod hradom sa nachádza rozľahlé spoplatnené obecné parkovisko pre autobusy, autá a bicykle. 

Mauzóleum Andrássyovcov v Krásnohorskom Podhradí leží priamo pri hlavnej ceste (E58, E571) na trase Rožňava – Košice na severovýchodnej strane v katastri obce Krásnohorské Podhradie. Oproti mauzóleu sa nachádza Strážny dom s malým provizórnym parkoviskom.

 

Prístup pre osoby ZŤP 
Park kaštieľa je prístupný pre osoby ZŤP. 
Možnosť ubytovania

V obciach Betliar a Krásnohorské Podhradie majú návštevníci možnosť ubytovať sa vo viacerých súkromných penziónoch alebo v súkromí a využiť služby okolitých stravovacích zariadení (reštaurácií, penziónov) a stánkov s občerstvením. 

Návštevný poriadok SNM – Múzea Betliar (PDF, 47,5 kB)