Informácie pre návštevníkov

Covid režim

Vstup bez obmedzení. 

Uzatvorenie múzeí SNM na Žižkovej ulici 

Milí návštevníci, 
ospravedlňujeme sa Vám, ale od piatku 15.4.2022 do pondelka 18.4.2022 budú múzeá na Žižkovej ulici zatvorené. Radi vás privítame v utorok 19.4.2022.

Dear visitors,
We apologize to you, but from  Friday 15 April 2022 to Monday 18 April 2022, the museums on Žižkova Street will be closed. We would like to welcome you on Tuesday 19 April 2022.

Oznam

SNM – Hudobné múzeum v Bratislave oznamuje, že od 9. 11. 2021 do odvolania nesprístupňuje svoje zbierky bádateľom. Dôvodom sú rekonštrukčné práce v areáli pracoviska SNM – HUM v Dolnej Krupej a nepriaznivý vývoj pandemickej situácie covid-19 na Slovensku. V prípade záujmu o odbornú konzultáciu nás kontaktujte mailom na adrese zlatica.kendrova@snm.sk alebo na telefónnom čísle 02/5249 1286. Ďakujeme za pochopenie

Rekonštrukcia kaštieľa Dolná Krupá 

Z dôvodu rekonštrukčných prác bude Kaštieľ Dolná Krupá uzatvorený predbežne do októbra 2022. Park bude otvorený podľa otváracích hodín.

Ako sa k nám dostanete? 
Bratislava 

Hudobné múzeum sídli na Žižkovej ulici č. 18 v Bratislave. Na tejto ulici sídlia aj ďalšie tri múzeá SNM, a to Archeologické múzeum, Múzeum kultúry Maďarov na Slovensku a Múzeum kultúry karpatských Nemcov. Návštevu múzeí možno spojiť (jednotné vstupné do všetkých múzeí). Žižkova ulica sa nachádza pod hradným kopcom pri nábreží Dunaja.

Najbližšie zastávky MHD: zastávka autobusov s názvom Most SNP alebo Chatam Sófer, zastávka električiek s názvom Chatam Sófer. 

Dolná Krupá 

Obec Dolná Krupá sa nachádza 11 km severne od krajského mesta Trnava, asi 60 km od hlavného mesta SR Bratislavy. 

Individuálna doprava 

  • Z Trnavy: smer Jaslovské Bohunice, pri vychádzaní z mesta odbočka z posledného kruhového objazdu na Špačinskej ceste; cesta 3. triedy vedie priamo do Dolnej Krupej; 
  • Od Senice: smerom na Trnavu po ceste 1. triedy č. 51, v obci Trstín za kostolom odbočka vľavo na Vrbové a Piešťany – cesta 2. triedy č. 502, ďalej prvá odbočka vpravo na cestu 3. triedy smerom na Hornú a Dolnú Krupú; 
  • Od Piešťan: smerom na Trnavu, v Trnave smerom na Jaslovské Bohunice a ďalej ako smerom z Trnavy po ceste 3. triedy;
  • Od Vrbového, resp. Chtelnice: po ceste 2. triedy č. 502 na Vrbové a Trstín, za obcou Naháč odbočka vľavo na cestu 3. triedy smerom na Hornú a Dolnú Krupú. 

Hromadná doprava 

  • Autobusové spojenie z Trnavy z autobusovej stanice (susediacej so železničnou stanicou), zastávka č. 8.