Bojnický zámok predlžuje otváracie hodiny

2. 6. 2020


Slovenské národné múzeum – Múzeum Bojnice predlžuje otváracie hodiny Bojnického zámku. V mesiaci jún bude múzeum pre verejnosť otvorené denne okrem pondelkov od 10.00 do 16.00 h.

Múzeum pre návštevníkov pripravilo špeciálnu prehliadkovú trasu, ktorá ponúka to najhodnotnejšie zo zbierok múzea a najzaujímavejšie z interiéru Bojnického zámku.

V aktuálnej situácii sú prehliadky bez sprievodcu a lektorského výkladu. Návštevníci prechádzajú po prehliadkovej trase individuálne za pomoci sprievodných textov. Tie sú k dispozícii v tlačenej alebo elektronickej podobe. Tlačené sprievodné texty dostanú návštevníci bezplatne v pokladnici múzea. Elektronickú verziu si môžu stiahnuť prostredníctvom QR kódu do svojho mobilného zariadenia priamo pri vstupe do múzea.

Návštevníci sú povinní počas prehliadky zámku strpieť niektoré obmedzenia. Pred vstupom do objektu im zamestnanci múzea merajú telesnú teplotu a žiadajú ich o dezinfekciu rúk. Návštevníci sú povinní nosiť rúška a dodržiavať odstupy.

Vstup do zámku je regulovaný. Detské prehliadky, večerné prehliadky zámku aj prehliadky zámku so sprievodcom v slovenskom i cudzom jazyku sú momentálny vzhľadom na súčasnú situáciu dočasne vyňaté z ponuky. 


Mediálni partneri SNM: