Burza minerálov a skamenelín 2019. Medzinárodné stretnutie zberateľov minerálov a skamenelín v SNM – Prírodovednom múzeu

9. 12. 2019


Slovenské národné múzeum – Prírodovedné múzeum v spolupráci so Slovenskou geologickou spoločnosťou organizuje v sobotu 14. decembra 2019 už XXXVI. Medzinárodné stretnutie zberateľov minerálov a skamenelín. Obľúbená burza minerálov a skamenelín je pre návštevníkov otvorená v priestoroch SNM – Prírodovedného múzea na Vajanského nábreží 2 v Bratislave od 9.00 do 16.00 h.

Tradičnému podujatiu patrí v tomto roku druhá decembrová sobota. S neobyčajne pestrou ponukou je prihlásených takmer 50 vystavovateľov zo Slovenska, Čiech a Maďarska. Okrem minerálov a skamenelín zo spomínaných krajín návštevníci nájdu aj „exotickejšie", napríklad z Maroka, Číny alebo Indie. Cieľom stretnutia je umožniť záujemcom a zberateľom vymeniť si alebo zakúpiť minerály, skameneliny a výrobky z nich zhotovené či sa len pokochať ich krásou či potešiť blízkych nápaditým darčekom vo forme šperku.

Na podujatí je zabezpečená bezplatná poradenská služba pre verejnosť a začínajúcich zberateľov prostredníctvom kurátorov SNM – Prírodovedného múzea. Zaujme aj ponuka odborných publikácií, drobných tlačí s tematikou baníctva a zberateľstva. 

Vstupné na podujatie
Základné: 2,00 €
Zľavnené: 1,00 € (seniori, študenti, žiaci, členovia Slovenskej geologickej spoločnosti a Slovenskej mineralogickej spoločnosti)
Zdarma: deti do 6 rokov, držitelia preukazov: ŤZP, ŤZP/S, vstup na novinársky preukaz

Viac informácií 
Mgr. Bronislava Voleková, PhD., bronislava.volekova@snm.sk; prirmuz@snm.sk
RNDr. Eva Nelišerová, eva.neliserova@snm.sk; +421 2 204 69 103 
www.snm.sk/pm 


Mediálni partneri SNM: