Burza minerálov a skamenelín 2022

30. 11. 2022

Burza minerálov a skamenelín 2022

Slovenské národné múzeum – Prírodovedné múzeum v spolupráci so Slovenskou geologickou spoločnosťou pozýva na XXXVII. Medzinárodného stretnutia zberateľov minerálov a skamenelín, ktoré sa bude konať v sobotu 3. decembra 2022 od 9.00 do 16.00 h. Obľúbená burza minerálov a skamenelín je pre návštevníkov otvorená v priestoroch SNM – Prírodovedného múzea na Vajanského nábreží 2 v Bratislave. Vstup na podujatie je zadným vchodom z Múzejnej ulice priamo do kaviarne Múzeum. 

Po dvojročnej odmlke sa záujemci o toto tradičné podujatie môžu opäť tešiť na prvú decembrovú sobotu, s cieľom vymeniť alebo zakúpiť si minerály, skameneliny a výrobky z nich zhotovené, pokochať sa ich krásou, alebo potešiť blízkych nápaditým darčekom vo forme šperku. 

Na podujatí je zabezpečená bezplatná poradenská služba pre verejnosť a začínajúcich zberateľov prostredníctvom kurátorov SNM – Prírodovedného múzea. Zaujme aj ponuka odborných publikácií, drobných tlačí s tematikou baníctva a zberateľstva. 

Vstupné

Základné 2,00 €
Zľavnené 1,00 € seniori, študenti, žiaci, členovia Slovenskej geologickej spoločnosti a Slovenskej mineralogickej spoločnosti
Zdarma deti do 6 rokov, držitelia preukazov: ŤZP, ŤZP/S, vstup na novinársky preukaz

Viac info

Mgr. Bronislava Voleková, PhD., bronislava.volekova@snm.sk; +421 2 204 69 103 
RNDr. Eva Nelišerová, eva.neliserova@snm.sk 
www.snm.sk/pm

Mediálni partneri SNM

Rozhlas a televízia Slovenska Tlačová agentúra Slovenskej republiky Aktuality.sk Informačný magazín Bratislavy