Deň hrania na hrade Modrý Kameň

20. 9. 2022

Deň hrania na hrade Modrý Kameň

Oslávte Svetový deň hrania v múzeu hračiek.

Slovenské národné múzeum – Múzeum bábkarských kultúr a hračiek, hrad Modrý Kameň Vás pozývana podujatie Deň hrania, ktoré sa uskutoční 24. septembra 2022 od 10.00 do 17.00 h pri príležitosti Dní európskeho kultúrneho dedičstva. „Bez mobilu, poď sa hrať na modrokamenský hrad!“

Cieľom iniciátorov Svetového dňa hrania je odtrhnúť deti od obrazoviek televízorov a počítačov a pripomenúť si význam hrania v živote každého človeka. Strávte tento deň v našom múzeu a jeho okolí. Detskí návštevníci spoznajú expozície nášho múzea. Počas prehliadky ich bude sprevádzať aj nový maskot múzea Gaštanko. V parku sv. Anny pri hrade sa deti aj dospelí zahrajú aj zabavia s rytiermi, vyskúšame spolu lukostreľbu aj šerm. Pri prechádzke náučným chodníkom pri našom hrade spoznáte rastliny a živočíchy, ktoré sa vyskytujú v jeho okolí.

Na vyhliadke hradu si každé dieťa vlastnoručne vyrobí „preklápačku“ – nosnú hračku 13. Dňa hrania v SR. Pre najmenších návštevníkov pripravíme „hračkovisko“ s možnosťou pohrať sa priamo v múzeu. Sprístupnená bude aj aktuálna výstava v barokovej sále kaštieľa „Krása pre ženu stvorená“ a interaktívna výstava „Dotkni sa stredoveku“.

Tešíme sa na Vás!

Vstupné na podujatie je 6,00 € pre dospelých, zľavnené vstupné 3,00 € pre deti od troch rokov,študentov a seniorov.

Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu programu.

Viac info

Dáša Ďuríková
SNM – Múzeum bábkarských kultúr a hračiek, hrad Modrý Kameň
Zámocká 1, 992 01 Modrý Kameň
dasa.durikova@snm.sk; +421 47 2454 100
www.snm.sk/mbkh; www.hradmodrykamen.sk

Mediálni partneri SNM 

Rozhlas a televízia Slovenska Tlačová agentúra Slovenskej republiky Aktuality.sk