Koniec sezóny zakončí zámok v spleti dávnych ciest

26. 8. 2022

Koniec sezóny zakončí zámok v spleti dávnych ciest

Slovenské národné múzeum – Múzeum Bojnice prinieslo počas letnej sezóny na Bojnický zámok množstvo zaujímavých večerných predstavení a prehliadok. 

Bohatú letnú sezónu ukončia v piatok 26. augusta a v sobotu 27. augusta večerné prehliadky Bojnického zámku so strašením a s rešpektom k histórii. 

„Ľudské osudy sa od pradávna prepletajú ako brečtan na múre hradu. Na prvý pohľad spolu tvoria večne zelený a silný porast. Keď však nazriete do jeho útrob, uzriete nevídané tajomstvá cudzopasiace na sebe navzájom, silné i slabé výhonky, či mŕtve konáre naveky zahryznuté do živých,“ povedal k večerným prehliadkam ich režisér Vojtech Bartko. 

Interaktívna večerná prehliadka zámku V spleti dávnych ciest je predstavením s možnosťou voľby. Diváci sa musia rozhodnúť, po ktorej z ciest sa vyberú. Na výber sú dve trasy vedúce k spoločnému záveru. Príbeh plný vzrušenia a nečakaných zvratov zaiste poteší všetkých milovníkov tajomna. 

Vstupy na večernú prehliadku zámku s prvkami interakcie pod názvom V spleti dávnych ciest  je možné zarezervovať si vopred na adrese marketing@bojnicecastle.sk. Prehliadky sa začnú o 19.00 h. Vstupy sú plánované v 15-minútovách intervaloch až do 23.00 h. Dĺžka inscenovanej prehliadky je približne 60 minút. 

Partneri SNM

Rozhlas a televízia Slovenska Tlačová agentúra Slovenskej republiky Aktuality.sk #praveslovenske