Rozlúčka s prázdninami

2. 9. 2021

Slovenské národné múzeum – Múzeum bábkarských kultúr a hračiek, hrad Modrý Kameň Vás pozýva na podujatie Rozlúčka s prázdninami. 

V sobotu 28. augusta 2021 od 10.00 – 18.00 h sa na hrade rozlúčime s letom a užijeme si poslednú prázdninovú sobotu plnú zábavy aj poučenia. 

Počas celého dňa bude na nádvorí hradu deti aj dospelých zabávať RICASSO - skupina historického šermu s humorne ladenými scénkami. Divákov nielen rozosmejú, ale aj predstavia kúsok histórie. Divadlo HOTEL MARIA odohrá divadelnú hru „Ako konať dobro – Scroog". V predstavení s pesničkami vystupujú herci aj bábky.  V tento výnimočný deň môžete zažiť netradičnú zážitkovú prehliadku expozícií v spoločnosti bábiky a šaška so začiatkom v každú celú hodinu. 

Od 10.00 do 18.00 bude pre deti pripravený dobový tábor a historické hry. Otvoríme hradné pivnice. Sprístupníme Kaplnku sv. Anny, historickú expozíciu aj vyhliadku z bašty. Na výstave Dotkni sa stredoveku sa zoznámime so životom služobníctva na starom hrade. Pripravíme pre Vás aj fotokútik. Zabavíme sa so syslíkom Pisklíkom. Po celý deň bude sprístupnená aj výstava MERKUR, ktorá dokumentuje históriu výroby československého fenoménu od roku 1920 po súčasnosť. Deti čaká počas dňa plnenie rôznych úloh, interaktivita v expozíciách múzea aj v hradnej priekope. Po splnení úloh dostane každý sladkú odmenu. 

Vstupné na podujatie je 7,00 € pre dospelých, 4,00 € zľavnené vstupné pre deti od 3 – 15 rokov, študentov a seniorov. 

Podujatie sa uskutoční v súlade s aktuálne platnými protipandemickými opatreniami. Prosíme všetkých návštevníkov, aby ich dodržiavali a rešpektovali pokyny organizátora. 

V prípade záujmu o viac informácií nás kontaktujte na telefónnom čísle 047 24 54 100. Viac informácii sa dozviete aj na www.hradmodrykamen.sk

Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu programu.

Mediálni partneri SNM:
Rozhlas a televízia Slovenska Tlačová agentúra Slovenskej republiky aktuality.sk