Športové triumfy Slovenska v SNM

14. 12. 2022

Športové triumfy Slovenska v SNM

Slovenské národné múzeum (SNM) v spolupráci s Tlačovou agentúrou Slovenskej republiky (TASR) otvorili dňa 13. decembra 2022 výstavu fotoreportérov TASR s názvom Športové triumfy Slovenska. Pre návštevníkov bude sprístupnená v sídelnej budove SNM na Vajanského nábreží 2 v Bratislave, v čase od 14. decembra 2022 do 31. januára 2023.

Výstavný projekt predstavuje výber historických okamihov a úspechov slovenských športovcov prostredníctvom fotografií TASR. Návštevníkom tak ponúka jedinečnú možnosť prežiť znovu  autentickú emóciu zo zápolenia našich reprezentantov na domácich i svetových fórach. 

„S cieľom zachytiť snaženie našich športovcov a sprostredkovať udalosti médiám a verejnosti, cestujú reportéri TASR po celom svete. Výsledkom ich práce je bohatý archív, v ktorom sa nachádzajú okrem iného aj fotografické skvosty, ako napríklad zábery našich hokejistov, zhotovené na Majstrovstvách sveta v roku 2001 v Kolíne nad Rýnom (kde reportéri TASR vycestovali po prvý raz v ére samostatného Slovenska) či pravidelné fotoreportáže slovenských reprezentantov na letných aj zimných Olympijských hrách – od roku 2002 v Salt Lake City, až po súčasnosť,“ uviedol autor výstavy a vedúci obrazovej redakcie TASR Michal Svítok. 

Výstava Športové triumfy Slovenska v Slovenskom národnom múzeu prezentuje 30 fotografií agentúrnych fotoreportérov: Martina Baumanna, Milana Kapustu, Ivana Majerského, Pavla Neubauera, Radovana Stoklasu a Michala Svítka zo zápolenia reprezentantov Slovenska o cenné kovy na olympiádach i na ďalších vrcholových športových podujatiach. 

Mediálni partneri SNM

Rozhlas a televízia Slovenska Tlačová agentúra Slovenskej republiky aktuality.sk Informačný magazín Bratislavy Historická revue