Strašihrad

17. 10. 2022

Strašihrad

Slovenské národné múzeum – Múzeum bábkarských kultúr a hračiek, hrad Modrý Kameň Vás srdečne pozýva v sobotu 29. októbra 2022 od 15.00 hod do 19.00 h na netradičnú strašidelnú prehliadku kaštieľa.

„V dávnych časoch žila pod hradom žena – bylinkárka Agáta. Ľudia sa jej báli ako čarodejnice, ale vyhľadávali ju, aby ich liečila. Jedného dňa k nej z hradu zavítal tajomný hosť v čiernom plášti. V tom momente ešte netušila, ako veľmi sa zmení jej život. Bol ten tajomný muž hradný pán Balaša?“ Ako príbeh pokračoval sa dozviete počas prehliadky múzea. O 18.00 h sa v spoločnosti strašidelného sprievodu presunieme do parku Sv. Anny, kde sa zlietnu bosorky na posledný kotlíkový tanec a bylinkárka Agáta zhorí na hranici bosoriek.

Sprístupnená bude expozícia bábkového divadla i výstava Koleso, koleso, okolesilo si sa vo východnom krídle kaštieľa. Detskí návštevníci sa môžu zabaviť pri strašidelných hrách pred kaštieľom.

Masky a metly vítané!

Vstupné na podujatie je 6,00 € pre dospelých, zľavnené vstupné 3,00 € pre deti od troch rokov, študentov a seniorov.Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu programu. Tešíme sa na Vás!

Viac info

Mgr. Radoslava Takáčová
SNM – Múzeum bábkarských kultúr a hračiek, hrad Modrý Kameň
Zámocká 1, 992 01 Modrý Kameň
radoslava.takacova@snm.sk; 
+421 47 2454 100
www.snm.sk/mbkh
www.hradmodrykamen.sk

Mediálni partneri SNM 

Rozhlas a televízia Slovenska Tlačová agentúra Slovenskej republiky Aktuality.sk