Turčianska harmonika

15. 7. 2022

Turčianska harmonika

Múzeum slovenskej dediny už po dvadsiaty raz ožije zvukom heligóniek. Muzikanti z Turca, Kysúc, Oravy, Horného Považia, ale aj Nitry rozveselia a roztancujú návštevníkov na podujatí Turčianska harmonika v nedeľu 24. júla 2022 od 10.00 do 16.00 h. Nasledovať bude voľná zábava v sprievode harmoniky do 18.00 h. 

V programe sa od 10.30 h predstaví približne štyridsať účinkujúcich rôznych vekových kategórií. Návštevníci budú mať možnosť spoznať a vypočuť si známych i menej známych heligonkárov, ktorí hrávajú pre potešenie seba či svojich priateľov a dobre sa s nimi zabaviť v krásnom prostredí najväčšieho múzea v prírode na Slovensku. 

Svojou hrou potešia noví, no aj skalní domáci a hosťujúci hráči, ktorí nechýbali ani na predchádzajúcich ročníkoch podujatia Turčianska harmonika. 

Okrem jednotlivcov sa predstavia aj početnejšie zoskupenia ako Heligonkári Feješovci, Heligonkári z Ostrého, Heligonkári z Texasu, Podzoborskí heligonkári, Nitrianski heligonkári či Čimhovskí heligonkári. 

Dvadsiaty ročník podujatia Turčianska harmonika podporili Peter Bela B-STAV SK, Občianske združenie Jahodnícke háje a Sound experience – Róbert Gajdoš. 

Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu programu. 

Kontakt pre bližšie informácie 

Ing. Jaroslava Ďurdíková
tel.: 043/ 24 58 115, 0908 615 067
e-mail: jaroslava.durdikova@snm.sk

Mgr. Martin Bačiak
tel.: 0907 846 808
e-mail: baciakm@gmail.com

Mediálni partneri SNM 

Rozhlas a televízia Slovenska  Tlačová agentúra Slovenskej republiky Aktuality.sk