Vianočný koncert Dominiky Novotnej

13. 12. 2022

Vianočný koncert Dominiky Novotnej

SNM – Múzeum rusínskej kultúry v Prešove pripravilo pre svojich návštevníkovVianočný koncert Dominiky Novotnej, ktorý sa uskutoční 15. 12. 2022 o 16.00 h vo výstavných priestoroch múzea na ul. Masarykovej č. 20 v Prešove.

Dominika Novotná je interpretka ľudových, najmä rusínskych piesní. Hoci vyštudovala jazyky, roky sa venuje pedagogickej činnosti v oblasti folklóru. Momentálne je internou doktorandkou Ústavu rusínskeho jazyka a kultúry na Prešovskej univerzite.

Speváčka je známa z prvej série televíznej šou Zem spieva. Za účelom zviditeľnenia Rusínov ponuku účinkovať prijala, no rozhodla sa pri tejto príležitosti založiť trio, aby bolo možné Slovensku ukázať to, čo je na rusínskych spevoch najkrajšie a teda viachlas. A tak vzniklo Rusínske trio, ktoré sa prespievalo až do finále televíznej relácie.

Dnes sa Dominika opäť venuje sólovému spevu a novým projektom. Okrem toho je umeleckou vedúcou folklórnej skupiny Polonyna z Uliča a speváckej zložky FS Borievka z Košíc.

Na koncerte odznejú koledy z pripravovaného CD – Spi, Isuse, spi... ale ajtradičné ľudové piesne Rusínov v klavírnom sprievode Antona Kónyu.

Kontakt

Mgr. art. Jana Truščinská – kultúrno – propagačná manažérka SNM – MRK v Prešove
tel.: +421 051 2453319
e-mail: jana.truscinska@snm.sk
www.snm.sk/mrk 

Mediálni partneri

Rozhlas a televízia Slovenska Tlačová agentúra Slovenskej republiky Aktuality.sk