Rimania na dotyk. Dejiny, spoločnosť, kultúra. Kniha pre nevidiacich a slabozrakých

Autor: Juraj Kucharík

Publikácia sa venuje dejinám, kultúre, spoločnosti a každodennému životu v Rímskej ríši. Samostatné kapitoly sa prostredníctvom najvýznamnejších lokalít venujú Rimanom na území dnešného Slovenska, ako aj dedičstvu Rímskej ríše pre súčasnú spoločnosť. Kniha je upravená potrebám nevidiacich a slabozrakých. Vychádza s použitím sútlače – čiernotlače (v pravidlách jasnej tlače) a Braillovho písma. Texty podkapitol sú formou 49 audiozáznamov. Tie sú dostupné prostredníctvom QR kódov v knihe a na príhovorom CD. Predmety ilustrujúce jednotlivé témy knižky sú nevidiacim a slabozrakým prezentované formou fotografií – výrezom v kontraste s bielym podkladom a sú prekryté dotykovým reliéfnym obrázkom. Matrice na zhotovenie reliéfnych obrázkov boli vytvorené na mieru výtvarníkom Matúšom Vaculom. Kniha obsahuje spolu 14 dotykových reliéfov. Prezentované predmety sú zo zbierok Slovenského národného múzea, Podunajského múzea v Komárne a Múzea mesta Bratislavy. Knižka má rozmery a 42 x 27 centimetrov a hmotnosť takmer 2 kilogramy.

Unikátny projekt Slovenského národného múzea, ktorý vznikol v spolupráci so Slovenskou knižnicou pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči, podporilo Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky z finančných prostriedkov na edukáciu detského a mládežníckeho publika/návštevníka.

Posledných 6 kusov limitovanej edície za zvýhodnenú cenu 99 eur (do vypredania zásob) + poštovné. Ďalšie kusy publikácie budú v cene výrobných nákladov 159 eur (plus poštovné). Vzhľadom na špeciálnu výrobu môže dodacia lehota ďalších kusov trvať 1 mesiac.

ISBN978-80-8060-569-8

Rimania na dotyk. Dejiny, spoločnosť, kultúra. Kniha pre nevidiacich a slabozrakých
Cena bez DPH: 99,00 €
Hodnota DPH: 0%
Cena s DPH: 99,00 €