Autorská komentovaná prehliadka: Česká a slovenská architektúra. Panoráma architektúry 1918 – 2023


10. 4. 2024, 16:00 - 18:00

Autorská komentovaná prehliadka: Česká a slovenská architektúra. Panoráma architektúry 1918 – 2023

Kurátor výstavy Česká a slovenská architektúra – profesor Matúš Dulla priblíži návštevníkom nielen svetlé stránky a excelentné výkony z histórie slovenskej a českej architektúry, ale načrie aj do osudov jej tvorcov, spomedzi ktorých viacero osobne poznal.

Počas prehliadky sa dozviete viac zo zákulisia príprav výstavy, ako aj o výbere exponátov, vzniku niektorých modelov i o tom, ktoré z nich sú najhodnotnejšie a po skončení výstavy sa stanú súčasťou architektonickej zbierky Slovenskej národnej galérie.

Profesor Matúš Dulla pôsobí na bratislavskej STU i pražskej ČVUT. Je autorom viac ako troch desiatok kníh o našej architektúre a na záver prehliadky priblíži aj knihu, vydanú k tejto výstave. V prípade záujmu je k dispozícii aj na malú autogramiádu.
Termín prehliadky: streda 10. 4. 2024, o 16.00 hod. 

Dĺžka prehliadky: cca. 60 minút
Začiatok: vo výstave Česká a slovenská architektúra. Panoráma architektúry 1918 – 2023 v Rytierskej sieni Bratislavského hradu na prízemí.
Miesta si môžete rezervovať vopred.
Kapacita prehliadky: 25 osôb.
Cena: 7 EUR / osoba (platba na mieste v pokladni múzea)
 
Lístok môžete využiť na návštevu aj ďalších výstav SNM – Historického múzea v daný deň pred začatím komentovanej prehliadky. Viac informácií o aktuálnej ponuke na webe www.snm.sk/hm