Stredoveké remeselné trhy na Bratislavskom hrade


od 29. 3. 2024, 10:00 do 1. 4. 2024, 18:00

Stredoveké remeselné trhy na Bratislavskom hrade

Zažite atmosféru stredoveku na Bratislavskom hrade!
 
Občianske združenie Schatmansdorf spolu so Slovenským národným múzeom – Historickým múzeom, vás pozýva na veľkonočné Stredoveké remeselné trhy na nádvorí Bratislavského hradu.
 
Svoje remeslá a lokálne výrobky ručnej práce vám predstavia brašnár, hrnčiar, tokár, minciar, pisár, vinár, včelár a ďalší.
Zážitok dotvorí aj stredoveká kuchyňa, kde budete môcť ochutnať historické pokrmy našich predkov a tí najmenší sa môžu tešiť aj na jazdu dreveným kolotočom.
Dobové kostýmy, výrobky s tematikou veľkej noci a nadšených remeselníkov a remeselníčky – toto a omnoho viac nájdete priamo na nádvorí hradu.
 
Vstup na Stredoveké remeselné trhy je bezplatný. 
Na nádvorí Bratislavského hradu ich nájdete každý deň – od piatka 29. 3. do pondelka 1. 4. 2024 vždy od 10:00 do 18:00.
 
Počas vašej návštevy však nevynechajte ani aktuálne výstavy a expozície v interiéri hradu. SNM – Historické múzeum je aj počas veľkonočných sviatkov otvorené každý deň okrem utorka od 10:00 do 18:00 (posledný vstup o 17:00).
 
Z aktuálnej ponuky vyberáme:
O stredoveku sa viac dozviete v expozícii Dejiny Slovenska, ale zaujmú vás určite aj keramické výrobky na výstave Príbeh holičskej manufaktúry alebo aj ukážky z remesiel a každodenného života Keltov z Bratislavy. Umelecké diela z depozitárov múzea nájdete aj na výstave Na slávu a chválu a o novších dejinách sa dozviete na výstave Hrdinovia odboja. Špeciálne vás však pozývame na dve najnovšie výstavy na Bratislavskom hrade: Českú a slovenskú architektúru: Panorámu architektúry 1918 – 2023 a výstavu Dvojkríž. Samozrejmosťou je aj výhľad z Korunnej veže, hradná klenotnica, či ukážka severných reprezentačných priestorov spolu s najnovšími akvizíciami SNM – Historického múzea.