Adventný koncert na hrade Modrý kameň

17. 12. 2023, 15:30 - 17:00

Adventný koncert na hrade Modrý kameň

Slovenské národné múzeum – Múzeum bábkarských kultúr a hračiek, hrad Modrý Kameň Vás pozýva na adventný koncert, ktorý sa uskutoční 17. decembra 2023 o 15:30 hod v barokovej sále kaštieľa.

Spríjemnite si čakanie na vianočné sviatky a spolu so svojimi blízkymi sa nalaďte na adventné obdobie prostredníctvom hudby. Sviatočnú náladu znásobia aj historické priestory kaštieľa. Na koncerte budú účinkovať žiaci a pedagógovia Súkromnej základnej umeleckej školy a Súkromného konzervatória PinkHarmony zo Zvolena, detský spevácky zbor Superar Slovakia z Veľkého Krtíša a žiaci Základnej školy A. H. Škultétyho a ZŠ Vsevoloda Čechoviča vo Veľkom Krtíši pod vedením Mgr. Izabely Bayerovej, DiS. art. Hosťom programu bude Mgr. art. Ivana Chrapková, ArtD. Mgr. Michaela Ridzoňová a Peter Balažka ml.

Vstupné na koncert je 3,00 €. Počet účastníkov koncertu je limitovaný. V prípade záujmu o rezerváciu vstupeniek nás kontaktujte na telefónnom čísle 047 24 54 100.

Aktivita je podporená z Finančného mechanizmu Európskeho hospodárskeho priestoru 2014-2021, Nórskeho finančného mechanizmu a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky v rámci programu „Podnikanie v oblasti kultúry, kultúrne dedičstvo a kultúrna spolupráca“.

Cieľom projektu  HraMoKaPlus – obnova priestorov barokového kaštieľa pre tradíciu slovenského hračkárstva a bábkarstva v remeselných dielňach, výrobu a predaj regionálnych produktov je obnova kultúrneho dedičstva a aktivity a služby v historickom interiéri pre návštevníkov múzea aj pre miestnu komunitu.

 

Viac informácií:
Dáša Ďuríková
Kultúrno-propagačná manažérka SNM-MBKaH, hrad Modrý Kameň
e-mail: dasa.durikova@snm.sk
Tel: +421 47 24 54 100