Noc múzeí a galérií 2022 na hrade Modrý Kameň

14. 5. 2022, 15:00 - 22:00

Slovenské národné múzeum – Múzeum bábkarských kultúr a hračiek, hrad Modrý Kameň vás srdečne pozýva na 18. ročník podujatia Noc múzeí a galérií. 

Podujatie otvoríme o 15.00 h. Pripravili sme pre Vás prehliadku kaštieľa „O Láske“ obohatenú o príbehy lásky členov rodu Balaša. Dozviete sa „pikošky“ z ľúbostného aj manželského života bývalých majiteľov hradu, ako vyzeralo dvorenie na stredovekom hrade, ako sa v renesancii dohadovali sobáše a zoznámime Vás aj s patrónkou šťastného manželstva. Posledný vstup do múzea je naplánovaný na 22.00 h. 

Počas celého podujatia bude v barokovej sále kaštieľa sprístupnená výstava „Herci v školských laviciach," ktorá predstavuje popredných hercov Slovenského národného divadla z menej známej stránky – z rokoch ich štúdia. Zaspomínali si Ladislav Chudík, Mária Kráľovičová, Štefan Kvietik, Soňa Valentová, Dušan Jamrich, Štefan Bučko, Maroš Kramár, Jozef Vajda, Zuzana Fialová, Ľuboš Kostelný, Táňa Pauhofová. 

V rámci sprievodného programu v čase od 15.00 do 20.00 h otvoríme tvorivú dielňu múzea a naučíme Vás „Ako vodiť bábky." Na hradnej bašte vystúpi OZ Biely plameň s ukážkami šermu a lukostreľby. V Parku sv. Anny bude pripravená pátračka. „Ukryté v parku“ budú naše hračky a bábky. Na úspešných pátračov bude čakať odmena. 

O 16.00 h sa vo Veľkej Palote kaštieľa odohrá koncert „Piesne o láske“ v podaní komorného speváckeho zboru Freya. Jeho členovia sú učitelia, absolventi a žiaci ZUŠ Modrý Kameň a Veľký Krtíš. Súbor vedie Janka Dostálová Feriková, Dis. art. a Dominika Hámorníková, Dis. art. Na koncerte odznejú sólové piesne, duetá a zborové piesne rôzneho žánru s témou lásky. 

Každý návštevník podujatia bude zaradený do zlosovacej súťaže. Výherca získa ručne vyrezávaný darček od Patrika Kozmu. 

Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu programu. 

Tešíme sa na Vás! 

Viac info 

Dáša Ďuríková
SNM – Múzeum bábkarských kultúr a hračiek, hrad Modrý Kameň
Zámocká 1, 992 01 Modrý Kameň
dasa.durikova@snm.sk; +421 47 2454 100
www.snm.sk/mbkhwww.hradmodrykamen.sk  

Otváracie hodiny
15:00 - 22:00 h

Vstupné
Dospelí 6,00 €, Zľavnené vstupné pre deti od troch rokov, študentov a seniorov 3,00 €