Výroba tradičných vianočných ozdôb zo slamy

16. 12. 2023, 09:00 - 15:00

Výroba tradičných vianočných ozdôb zo slamy

Blížia sa najkrajšie sviatky roka Vianoce. A k nim neodmyslite patrí aj ozdobovanie príbytkov. V Slovenskom národnom múzeu – Múzeu bábkarských kultúr a hračiek, hrad Modrý Kameň pripravili pre vás remeselnú dielňu, v ktorej si zhotovíte originálne, ale zároveň aj tradičné vianočné ozdoby zo slamy.

V sobotu 16. decembra 2023 od 9:00 do 15:00 hod. sa v remeselnej dielni múzea uskutoční ukážka výroby vianočných slamených ozdôb. Mgr. Anna Brezovská naučí záujemcov techniku špirálového pletenia. Pod vedením šikovných rúk skúsenej lektorky sa vaše prvé dekorácie zo slamy určite vydaria a vy si domov odnesiete vlastnoručné vianočné ozdoby.

Aktivita je podporená z Finančného mechanizmu Európskeho hospodárskeho priestoru 2014-2021, Nórskeho finančného mechanizmu a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky v rámci programu „Podnikanie v oblasti kultúry, kultúrne dedičstvo a kultúrna spolupráca“.

Cieľom projektu  HraMoKaPlus – obnova priestorov barokového kaštieľa pre tradíciu slovenského hračkárstva a bábkarstva v remeselných dielňach, výrobu a predaj regionálnych produktov je obnova kultúrneho dedičstva a aktivity a služby v historickom interiéri pre návštevníkov múzea aj pre miestnu komunitu.

 

Viac informácií:
Dáša Ďuríková
Kultúrno-propagačná manažérka SNM-MBKaH, hrad Modrý Kameň
Email: dasa.durikova@snm.sk
Tel: +421 47 24 54 100