Spiritus mortis - strašidelný zámok 2024

od 25. 4. 2024, 09:00 do 8. 5. 2024, 16:00

Spiritus mortis - strašidelný zámok 2024

Láska, zrada, šialenstvo, smrť a skaza…
Neutíchajúca túžba po moci a uznaní núti krutého panovníka k zúfalým činom. Zachráni ho láska, alebo sa stane jeho prekliatím?

Hororový príbeh o milostnom trojuholníku, ktorý prinesie skazu šľachtickému rodu v historických kulisách Bojnického zámku.

Audiovizuálna hororovo-romantická show je zakomponovaná do prehliadky zámku. Autori využívajú motívy z lokálnych legiend a vďaka ich nápadnej podobnosti s poviedkami Edgara Allana Poea sa rozhodli tieto svety prepájať. Vzniká tak dielo s unikátnou estetikou a so silným, emóciami nabitým príbehom. 

Na hradných nádvoriach, v komnatách, hrobke či zámockom parku sa odohrá desivý príbeh o láske a zrade, vernosti a krutosti, moci a jej strate. 

„Sústredíme sa na emócie, atmosféru, prežitok a fantáziu,“ hovorí o pripravovanom projekte režisér Peter Serge Butko. „Využívame prvky gotického romantizmu, ktorý ponúka skvelú možnosť prerozprávať jednoduchý, ale mystikou a tragédiou naplnený dej. A k tomu nám skvelo poslúžia priestory hradu a nádvorí.“ 

Peter Serge Butko je režisér a producent pôsobiaci na medzinárodnej scéne. Pochádza z Prievidze a do regiónu sa v kreatívnom projekte vracia po 30 rokoch. Spolupracoval s množstvom významných osobností českej i slovenskej kultúrnej scény v oblasti divadla, hudby, televízie i filmu. Jeho posledným počinom na slovenskej scéne bol celovečerný hraný film Vitaj doma, brate!

Spiritus Mortis prináša SNM-Múzeum Bojnice v rámci podujatia Strašidelný zámok. Prehliadky sa budú konať od 25. apríla do 28. apríla a následne od 4. mája do 8. mája 2024

Dospelý 17 €
Dieťa do 3 rokov 0 €
Dieťa od 3 do 6 rokov 4,5 €
Žiak od 6 do 15 rokov 8 €
Študent od 15 do 18 rokov a držiteľ ISIC, Euro 26 12,5 €
Dôchodca nad 62 rokov 12,5 €
Držiteľ ZŤP 12,5 €
Držiteľ ZŤP-S 0 €
Sprievodca držiteľa ZŤP-S 12,5 €
Držiteľ ICOM, ICOMOS, UNESCO 0 €
Pedagogický dozor - na skupinu 15 detí 0 €