Strašidelný bál alebo ako sa NEbáť konca sveta

od 1. 5. 2013, 09:00 do 19. 5. 2013, 18:00

Strašidelný bál alebo ako sa NEbáť konca sveta

XX. MEDZINÁRODNÝ FESTIVAL
DUCHOV A  STRAŠIDIEL

1. 5. - 4. 5. 2013
8. 5. - 12. 5. 2013
18. 5. - 19. 5. 2013

Medzinárodný festival duchov a strašidiel ako špeciálny produkt kultúrneho turizmu v spojení s bojnickým zámkom je venovaný domácim i zahranicným návštevníkom v rámci cestovného ruchu na hornej Nitre.

Inscenované podujatie sa každorocne sústreduje na tie udalosti a príbehy z dejín bojnického zámku, ktoré v sebe skrývajú historické prekvapenia a strašidelné motívy zo známych legiend a povestí, v rámci volnejšie adaptovaného literárneho scenára.

Jubilejný XX. ročník Medzinárodného festivalu duchov a strašidiel je, v prvom rade, oslavou významného výročia tohto jedinečného festivalu. Jeho témou je „koniec sveta“
- fenomén, ktorý desí nielen živých, ale aj duchov a strašidlá. Tento rok správa o konci sveta zasiahla v plnej miere aj svet duchov. Fakt, že sa na Zámok Bojnice začínajú húfne zlietať strašidlá zo všetkých XIX ročníkov i z celého sveta, nemôže uniknúť verejnosti a odborníkom na paranormálne javy.
A rovnako i návštevníkom - svet duchov môže totiž postihnúť apokalypsa, tak vravia dávne proroctvá a strašidelné kalendáre. A keďže bojnický zámok už dlhé roky slúžil duchom a strašidlám ako ich druhý domov, rozhodli sa, že ho využijú tento krát ako svoje útočisko.
Každý duch a strašidlo správu o konci sveta prijíma inak. Niektorí sa ho obávajú, iní sa naň tešia. Väčšina sa však stotožňuje s názorom, že koniec sveta by sa mal patrične osláviť. A preto v najväčšej sále bojnického zámku – v Huňadyho sále usporiadajú strašidelný bál, na ktorý Vás srdečne pozývame!      
Taktiež odporúčame návštevníkom, aby sa pri rozhodovaní, či navštíviť alebo nenavštíviť Zámok Bojnice v tomto období, riadili heslom – „teraz alebo nikdy“!  Predpokladá sa totiž, že i samotný zámok môže postretnúť katastrofa spomínaného druhu!

Počas konania XX. ročníka MFDS neprijímame objednávky na nočné prehliadky. Výnimkou je 18. 5. 2013 kedy organizujeme nočnú prehliadku pre verejnosť bez potreby predchádzajúceho objednania o 20:30 hod.

Otváracie hodiny: od 9:00 do 18:00 h.
(vstup do expozície je každých 10 min. a vo výprave je max 60 osôb.)

Všetky vstupenky budu zaradené v žrebovaní o hodnotné ceny.

  1. Auto Seat Leon na víkend v Prievidzi  
  2. Tandemový zoskok padákom v Prievidzi
  3. Víkendový pobyt v zámockom apartmáne
  4. Rodinná vstupenka na podujatie Rozprávkový zámok 2013
  5. Rodinná vstupenka na podujatie Slávnosti života 2013
  6. Rodinná vstupenka na podujatie Rytierske dni 2013
  7. Rodinná vstupenka na podujatie Vianocena zámku 2013
  8. Rodinná vstupenka na klasickú historickú prehliadku zámku v roku 2013
Vstupné:
Dospelý 1 osoba 10,00 €  
Dieťa od dovŕšenia 6 rokov do dovŕšenia 15 rokov 5,00 €  
Dieťa od dovŕšenia 3 rokov do dovŕšenia 6 rokov 3,00 €  
   
Príplatok za:  
Použitie fotoaparátu 2,00 €   
Použitie videokamery 5,00 €