V spleti dávnych ciest

od 26. 8. 2022, 19:00 do 27. 8. 2022, 23:00

V spleti dávnych ciest

„Ľudské osudy sa od pradávna prepletajú ako brečtan na múre hradu. Na prvý pohľad spolu tvoria večne zelený a silný porast, keď však nazriete do jeho útrob, uzriete nevídané tajomstvá cudzopasiace na sebe navzájom, silné i slabé výhonky, či mŕtve konáre naveky zahryznuté do živých.“ 

Interaktívna, večerná divadelná prehliadku zámku so strašením a s rešpektom k histórii. Nejedná sa len o divadelnú prehliadku, ale o predstavenie s možnosťou voľby. Diváci sa musia rozhodnúť pre výber cesty, ktorou budú pokračovať komnatami zámku. Na výber sú dva varianty, na záver spojené do spoločného konca. Každá cesta je jedinečná a nezrovnateľná s druhou. Ďalšou inováciou prehliadky je i hľadanie kľúčov, odpovedí na otázky, riešenie dávnych symbolov, čím sa návštevníci ponoria ešte hlbšie do rozprávaného príbehu. Kým odpoveď, či riešenie nenájdu, nemôžu pokračovať ďalej! Projekt tak okrem divadelného zážitku a histórie, ponúka dávku interakcie, vzrušenia so strašením, to všetko umocnené majestátnym zámkom, jeho komnatami a rúškom noci. 

Divadelná prehliadka rozpráva príbeh jedného kráľa, ktorému osud nedoprial právoplatného potomka, i napriek dvom kráľovským manželkám. Hľadal cesty ako zanechať po sebe nielen roky spravodlivej vlády, ale i následníka trónu. Hrad Bojnice bol jedným zo svedkov tohto diania. Jeho komnaty opäť vyzradia dávne tajomstvá a oživia zabudnuté. Ponorte sa spoločne s nami do rozprávania, ktoré vám nedovolí sa „len“ dívať. 

Projekt Divadelnej spoločnosti si môžete pozrieť v piatok 26. augusta a v sobotu 27. augusta 2022, vždy od 19.00 do 23.30 h.

 

 

Otváracie hodiny
26.7.2022
Vždy od 19.00 do 23.30 h