Výstava Art station

od 24. 8. 2023 do 30. 9. 2023

Výstava Art station

SNM – Múzeum rusínskej kultúry v Prešove pripravilo výstavu ART STATION na ktorej sú prezentované diela mladých autorov - Viktórie Surovej z Košíc a  Daniela Morochoviča z Bratislavy.

Viktória Surová je študentkou na Fakulte umení Technickej univerzity v Košiciach, v ateliéri Grafika a experimentálna tvorba, vedúcim ateliéru je prof. PhDr. Peter Rónai, akad.mal. V roku 2021/2022 sa zúčastnila študijného pobytu v Taliansku na Accademii di Belle Arti v Catanii, na ktorom si osvojila prácu v rôznych digitálnych programoch a začala využívať vo  svojej tvorbe aj akvarel. Využíva kresbu, maľbu a kombinované techniky. Zaoberá sa najmä figúrami, či fragmentami tela v snových, často izolovaných prostrediach. Jej zdroje inšpirácie sa často menia, väčšinou sú to ale animované filmy, rozprávkové ilustrácie a príroda.

Daniel Morochovič je absolventom Súkromnej školy umeleckého priemyslu animovanej tvorby v Bratislave. Vyštudoval  odbor grafický diazajn u Mgr. Art. Eriky Daxnerovej. Na výstave prezentuje svoje obrazy, zhotovené akrylom, ktoré sú inšpirované surrealistickými snami. Zaujíma ho aj móda. Osobitá je jeho odevná tvorba, ktorú tvorí s partiou kamarátov. Na výstave v SNM – MRK v Prešove vystavuje trinásť autfitov. Celý proces tvorby odevov je spoločný a nesie názov "Nineteen of the Third Eye". Nejde len o značku, ale o zoskupenie talentovaných a šikovných ľudí plných nových nápadov s  túžbou tvoriť niečo nové.

 Vernisáž výstavy ART STATION  bude 24.8.2023 o 16:00 hod. Hudobný hosť - Ivana Svítková (husle). Kurátorkou výstavy je PaedDr. Mgr. Anna Simková.

Výstava mladých tvorcov v SNM –MRK v Prešove potrvá do 30.9.2023