Vyšívané objatie

19. 5. 2022, 10:30 - 13:30

Vyšívané objatie

Ukrajinci celého sveta si vždy v 3. májový štvrtok obliekajú typické vyšívané košele a blúzky s cieľom zachovať pradávnu tradíciu odievania predkov a zároveň prejaviť svoj patriotizmus. Deň vyšívanky je obľúbeným a originálnym ukrajinským sviatkom. 

Slovenské národné múzeum (SNM) – Múzeum ukrajinskej kultúry pozýva pri príležitosti spomenutého sviatku na netradičné podujatie, ktoré sa bude konať 19. mája 2022 o 10.30 h v areáli národopisnej expozície v prírode (skanzene) SNM – MUK za účasti komisára Slovenských rekordov Igora Svitka. 

Účastníci, ktorí prídu vo vyšívaných košeliach, folk tričkách a pokojne aj v kompletnom kroji – jednoducho „na ľudovú nôtu“, majú vstup voľný! „Slovenské národné múzeum jednoznačne odsudzuje neodôvodnený akt vojenskej agresie Ruskej federácie na Ukrajine. Pozývame všetkých, aby prišli spoločne s nami vyjadriť spolupatričnosť a podporu našej susednej krajine a jej obyvateľom,“ vyjadril sa generálny riaditeľ SNM Branislav Panis. 

Pridajte sa k múzejníkom zo Slovenského národného múzea – Múzea ukrajinskej kultúry vo Svidníku, nadšencom ľudového odevu a ukrajinských vyšívaniek a zapojte sa do spoločného Flash Mobu pod názvom Vyšívané objatie. Zároveň vyzývame kolegov z iných múzeí v rámci SNM zapojiť sa do našej výzvy a zaslať nám kolektívne fotografie. Urobme spoločne niečo ľudské, zaujímavé a užitočné. 

A nezabudnite! Aj s Vašou pomocou sa Flash Mob Vyšívané objatie možno zapíše do Slovenských rekordov... 

Plagát

Tešíme sa na Vás! 

Otváracie hodiny
Podujatie sa uskutoční o 10.30 h