Huncútsky deň v skanzene

3. 6. 2023, 12:00 - 16:00

Huncútsky deň v skanzene

Prijmite naše srdečné pozvanie do skanzenu Slovenského národného múzea – Múzea ukrajinskej kultúry vo Svidníku v sobotu 3.6.2023 v čase od 12.00 do 16.00 h na podujatie pri príležitosti Medzinárodného dňa detí s názvom „HUNCÚTSKY DEŇ V SKANZENE”. Už je to takmer tradícia spoločne a zároveň nevšedne osláviť v autentickom dedinskom prostredí krásny sviatok venovaný našim detičkám.

Čaká vás etnografická expozícia v prírode plná prekvapení a detských huncútstiev, ako to bolo kedysi. Môžete sa tešiť na hry z minulých čias – prako- a lukostreľbu, kolky, skákanie do sena, ako aj na niečo súčasné – veselé megabubliny. Ak máte radi zvieratká, potom aj naše ovečky budú z vás potešené, zvlášť keď pre ne vymyslíte mená, nahrabete voňavého sena a vlastnoručne zhotovíte zvonček pre tú vašu najobľúbenejšiu.

Jeden program pripravili deti deťom. Na podujatí vystúpi detská hudobná skupina HRUNOK z Potokov, ich vystúpenie si môžete pozrieť o 12.30, 14.00 a 15.30 hod.

Milé detičky, pokojne si zoberte so sebou svoju milovanú bábiku, lebo vám ukážeme, ako kedysi vyzerala „poľná“ kolíska. Spoločne si ju poskladáme, aby ste sa mohli zahrať v tráve plnej voňavých kvetov, a zároveň vás naučíme výrobe „handričkovej“ bábiky. Zahráme sa aj na divadlo s profesionálnymi herečkami J. Sisákovou (Divadlo Alexandra Duchnoviča) a V. Fürješovou (Divadlo Jonáša Záborského) v spolupráci s Ligou za duševné zdravie.

Sladká palacinková odmena čaká na všetky detičky.

Bude aj medzi deťmi obľúbené vozenie na poníkovi, maľovanie na tvár so Stelou Hrižovou. Nezabudnite si zobrať so sebou deku, možno aj košík plný dobrôt, aby ste si urobili piknik na zelenej lúke.  

Vidíme sa v sobotu 3. júna 2023. Srdečne vás pozývame a tešíme sa na vás!

Plagát k podujatiu nájdete tu.

Kontakt

Ľudmila Ražina, +421 908 795 086, ludmila.razina@snm.sk

Informácie pre návštevníkov

Podujatie sa bude konať za predpokladu slnečného a suchého počasia. Deti do 15 rokov majú povolený vstup len v sprievode dospelej osoby, ktorá za ne zodpovedá. Zmena programu je vyhradená.