MOJŠEelectroBAND - Chanukovica 2023

7. 12. 2023, 17:30 - 19:00

MOJŠEelectroBAND - Chanukovica 2023

Pozývame Vás na Chanukovicu v múzeu! Oslávte s nami začiatok Sviatku svetiel koncertom kapely Mojše Band spojenej s tancovačkou, nespútanou zábavou a napokon aj zažatím prvého chanukového svetla. Podujatie bude prebiehať v podbrání nášho múzea, preto sa teplo oblečte. Nebojte sa – pripravíme pre vás aj horúci nápoj na zahriatie.

Kapela Mojše Band si za 13 ročnú existenciu vybudovala svoje jasné postavenie na poli európskej worldmusic scény ako kapela mapujúca historické dedičstvo židovskej kultúry predovšetkým v oblasti karpatského regiónu. Vďaka svojmu inovatívnemu prístupu v aranžovaniu, virtuóznej interpretácií i všeobecnému inovátorstvu tradičného materiálu kritici radia kapelu medzi progresívny klezmer či neo-chasidskú fúziu mnohých žánrov.

Vo svojom novom projekte mixujú hráči tradičnú hudbu rozmanitých židovských komunít bývalej monarchie s elektronikou a používajú pri tom pôvodné nástroje klezmerov konca 19. storočia. Dosiahnutá zvuková kvalita však garantuje moderný zvuk živený mnohými elektronickými frekvenciami a tučnými bítmi. Skutočná nespútaná radosť a bezbrehá tancovačka.

S týmto projektom vyráža na chanukové turné po Slovensku s príznačným názvom Chanukovica 2023.

Vstup voľný.

Počet účastníkov podujatia je obmedzený, preto prosím nahláste svoju účasť na mailovom kontakte sekretariat.mzk@snm.sk alebo na telefónnych číslach +421 2 204 90 101 / +421 905 723 658

Zmena programu vyhradená.

Svojou účasťou dávate súhlas na zverejnenie fotografií z podujatia.