Guido Barbujani: Akí sme boli

9. 11. 2023, 17:30 - 19:30

Guido Barbujani: Akí sme boli

Známy taliansky genetik a spisovateľ Giudo Barbujani uvedie v Bratislave svoju najnovšiu knihu Akí sme boli. Príbehy veľkých dejín človeka, ktorá práve vychádza v slovenskom preklade Alexandry Lenzi Kučmovej vo vydavateľstve Grada.

Konečne sa môžeme pozrieť do tváre našim predkom! Vďaka úsiliu a šikovnosti umelcov a paleontológov, ktorí vykopali a zrekonštruovali dávne kostry, ale aj genetikom, ktorí dokázali prečítať ich DNA, naša zvedavosť nadobúda konkrétnu podobu, vyvoláva v nás vzrušenie a ďalšie otázky. Jeden z najvýznamnejších talianskych genetikov rozpráva prostredníctvom dokonalých modelov tvárí našich predkov o tom, akí sme boli a ako vyzeral každodenný život pred miliónmi rokov.

Guido Barbujani sa venuje problematike pôvodu a evolúcie ľudskej populácie. Počas svojej akademickej kariéry pôsobil na Stony Brook University v New Yorku, na talianskych univerzitách v Padove a v Boloni a od roku 1996 je profesorom genetiky na Fakulte prírodných vied, životného prostredia a prevencie na univerzite vo Ferrare

Podujatie, ktoré sa uskutoční 9. novembra o 17:30 v Expozícií antropológie Zázrak prírody Prírodovedného múzea SNM, moderuje Juraj Petrovič.

Vzhľadom na obmedzenú kapacitu miest si prosím rezervujte svoje miesto cez prihlasovací formulár.
Informácie k ďalšej návšteve múzea

Otváracie hodiny
Vstupné 
Informácie pre návštevníkov
Program 
Kontakt