Workshop ikebana

4. 9. 2022, 15:00 - 16:00

Workshop ikebana

Srdečne Vás pozývame na 4. sprievodné podujatie k výstave NECUKE, ktorú sme pre Vás pripravili spoločne so Slovenským národným múzeom a Japan Foundation v Sídelnej budove SNM na Vajanského nábr. v Bratislave. Výstava je otvorená pre verejnosť od 17. 8. do 2. 10. 2022

Workshop Ikebana teoreticky i prakticky s pani Danou Sato, českou manželkou radcu Veľvyslanectva Japonska v SR, sa bude konať v nedeľu, 4. septembra, od 15:00 v sídelnej budove Slovenského národného múzea, Vajanského nábrežie 2 v Bratislava (vstup do expozície je zo zadnej strany budovy, z Múzejnej ulice - bývalé Detské múzeum SNM). Vstup na podujatie je voľný.

Upozornenie

Počet účastníkov podujatí je limitovaný kapacitou miestnosti (a počet aktívne aranžujúcich i počtom pripravených setov (10 ks)), preto je potrebné sa prihlásiť na e-mailovej adrese múzea: cmk@snm.sk.

O ikebane

Ikebana je japonské umenie aranžovania kvetov. Nejedná sa však len o jednoduché umiestnenie kvetov do vázy. Ikebana je disciplinovaná umelecká forma, v ktorej sa spája príroda s tvorivosťou človeka. V kontraste s floristikou, v ktorej sa vytvárajú jedno alebo viacfarebné kvetinové aranžmány, ikebana často dáva do popredia i iné druhy rastlín (konáre, listy) a zdôrazňuje tvar, líniu a formu. I napriek tomu, že ikebana je kreatívnym umením, má svoje pevné pravidlá. Zámer umelca – ikebanistu je v každom aranžmán zrejmý z kombinácií farieb, prirodzených tvarov, elegantných línií a významu, ktorý je v ňom elegantne skrytý. 

O lektorke 

Pani Dana Sato študovala umenie aranžovania kvetov „ikebana“ v Japonsku, ale i počas pobytov v zahraničí. Je odborníčkou na rôzne štýly ikebany. Účastníkom workshopu vysvetlí históriu, tradíciu i rôznorodé štýly japonskej ikebany a umožní im priamo na mieste vyskúšať si vlastnoručne naaranžovať kvety v japonskom štýle.

Otváracie hodiny
Podujatie sa uskutoční o 15.00 h.

Vstupné
Vstup na podujatie je bezplatný.

Kontakt

V prípade záujmu zúčastniť sa workshopu, prosíme, prihláste sa na cmk@snm.sk.

Informácie pre návštevníkov

Počet účastníkov je z dôvodu kapacity miestnosti obmedzený na 20 osôb.

Informácie k ďalšej návšteve múzea

Otváracie hodiny
Vstupné 
Informácie pre návštevníkov
Program 
Kontakt