Bábkarský workshop

od 18. 1. 2017, 00:00 do 24. 1. 2017, 23:55

Bábkarský workshop

Slovenské národné múzeum – Múzeum bábkarských kultúr a hračiek hrad Modrý Kameň v spolupráci s partnermi Vysokou školou múzických umení v Bratislave a Kulturproduksjoner v Oslo, Nórsko realizujú bábkový workshop pre nórskych a slovenských študentov bábkoherectva. Workshop sa uskutoční v dňoch 18. - 24. januára 2017 na pôde Vysokej školy múzických umení v Bratislave pod vedením štyroch lektorov. Svein Gundersen, Hilde Veronica Høie a Karen Høie z Nórska a prof. Idy Hledíkovej, vedúcej Katedry bábkarskej tvorby VŠMÚ v Bratislave.

Workshopu sa zúčastnia dvaja nórski študenti z Akershus University College of Applied sciences v Oslo a siedmi slovenskí študenti Katedry bábkarskej tvorby VŠMU v Bratislave. Účastníci workshopu sa 25.1. na hrade Modrý Kameň stretnú s miestnymi žiakmi základných umeleckých škôl a dramatických krúžkov. Výstupy z workshopu - dve divadelné predstavenia pod názvom „ETUDY 1 a ETUDY 2" budú odprezentované v rámci otváracieho ceremoniálu zrekonštruovanej barokovej siene na hrade Modrý Kameň.

Projekt bol podporený z Bilaterálnych fondov Úradu Vlády SR a Nórskeho veľvyslanectva v rámci opatrenia B programu SK05 – Podpora rozmanitosti v kultúre a umení v rámci európskeho kultúrneho dedičstva.

plagat_k_podujatiu