Gaštanové slávnosti 2017 na hrade Modrý Kameň

7. 10. 2017, 10:00 - 20:00

Gaštanové slávnosti 2017 na hrade Modrý Kameň

Mesto Modrý Kameň a Slovenské národné múzeum – Múzeum bábkarských kultúr a hračiek, hrad Modrý Kameň Vás pozývajú na Gaštanové slávnosti 2017.

Toto jedinečné podujatie o 10:00 hod. zaháji ďakovná sv. omša za všetky plody a dary jesennej prírody. Na návštevníkov čakajú zaujímavé programy v podobe ochutnávky gaštanových koláčov a iných špecialít, výstav a súťaží na „gaštanovú" tému, predaj sadeníc gaštana jedlého, pečených i surových gaštanov. To všetko bude sprevádzané vystúpeniami Dychovej hudby Hradčianka, ľudovej hudby A. Sládkoviča z Krupiny, známej dvojice pre všetky deti Smejko a Tanculienka, skupiny Duo Jamaha. Predstaví sa aj detská folklórna skupina Pyrťan a úspešná speváčka Veronika Rabada. Na záver vystúpi jedna z najznámejších skupín na Slovensku – Iné Kafe. Predstavia sa aj šermiari s lukostreľbou a dobovým táborom. Pre najmenších sme pripravili šlapacie káry Berg, kolotoče, jesenné tvorivé dielne a výstavu ZŠ s MŠ v Modrom Kameni. Na svoje si prídu aj milovníci dobrého jedla a pitia.

Podujatie sa koná v sobotu 7. októbra 2017 od 10:00 na hrade Modrý Kameň. Vstupné na podujatie je 3 €, deti, dôchodcovia a držitelia ZŤP 1 €.
Viac informácií v priloženom plagáte, alebo na 047/2454 100.