Gaštanové slávnosti 2018 na hrade Modrý Kameň

6. 10. 2018, 10:00 - 20:00

Gaštanové slávnosti 2018 na hrade Modrý Kameň


Mesto Modrý Kameň a Slovenské národné múzeum-Múzeum bábkarských kultúr a hračiek, hrad Modrý Kameň Vás pozývajú na Gaštanové slávnosti 2018. 

Toto jedinečné podujatie o 10.00 hod. zaháji ďakovná sv. omša za všetky plody a dary jesennej prírody v hradnej kaplnke Sv. Anny. Na návštevníkov čakajú zaujímavé programy v podobe ochutnávky gaštanových koláčov a iných špecialít, výstav a súťaží na „gaštanovú" tému, predaj sadeníc gaštana jedlého, pečených i surových gaštanov. To všetko bude sprevádzané vystúpeniami dychovej hudby Hradčianka, ľudovej hudby A. Sládkoviča z Krupiny, známej dvojice pre všetky deti Paci Pac, slovenského speváka Mira Švábu a úspešného speváka Juraja Hnilicu. Poteší nás aj sympatické trio z Poltára Sestry Sihelské zo šou Zem spieva. Na záver vystúpi jedna z najznámejších slovenských speváčok, klaviristka, gitaristka, skladateľka a textárka Katarína Knechtová. Predstavia sa aj šermiari Vir Fortis s lukostreľbou a dobovým táborom. Nebudú chýbať Sokoliari a RC modely áut, trial 5. Kolo MSR 2018. Pre najmenších sme pripravili šlapacie káry Berg, kolotoče a výstavu ZŠ s MŠ v Modrom Kameni s názvom „Jeseň v gaštanovom meste". Na svoje si prídu aj milovníci dobrého jedla a pitia. 

Expozície múzea budú otvorené za osobitné vstupné počas celého dňa, sprístupnené budú aj jesenné tvorivé dielne v múzeu. Pre návštevníkov je pripravená aj výstava insitnej maliarky Anny Kotvášovej z Padiny a interaktívna výstava Dotkni sa stredoveku. Najmenších poteší Hračkovisko s možnosťou pohrať sa v múzeu. 

Podujatie sa koná v sobotu 6. októbra 2018 od 10.00 na hrade Modrý Kameň.  

Vstupné na podujatie je 4 €, deti, dôchodcovia a držitelia ZŤP 2€. 

Viac informácií: 
SNM-Múzeum bábkarských kultúr a hračiek, hrad Modrý Kameň - 047/2454 100 
Mestský úrad Modrý Kameň - 047/4870 288

Plagát