Modrokamenská hudobná slávnosť 2018

od 22. 9. 2018, 18:00 do 23. 9. 2018, 20:00

Modrokamenská hudobná slávnosť 2018


SNM-Múzeum bábkarských kultúr a hračiek, Modrý Kameň Vás pozýva na 4. ročník festivalu komornej hudby na Hrade Modrý Kameň v dňoch 22. – 23. septembra 2018.

V reprezentatívnej hradnej sále v Modrom Kameni sa na konci septembra uskutoční 4. ročník Modrokamenskej hudobnej slávnosti. Na dvoch komorných koncertoch sa predstavia poprední umelci - barytonista Sergej Tolstov, klavirista Branko Ladič a Muchovo kvarteto.

Výber ruských romancí, piesní, pre ktoré sa v Rusku vžil z francúzštiny prevzatý výraz – romance, zaznie v sobotu v autentickej interpretácii sólistu Opery SND Sergeja Tolstova, rodáka zo sibírskeho mesta Novokuzneck a klaviristu Branka Ladiča. Pôvabné melódie, často intonačne späté s ruskou ľudovou piesňou, patrili k obľúbeným hudobným formám viacerých skladateľov ruského romantizmu – Čajkovského, Rachmaninova a ďalších.

Jedno z najlepších súčasných slovenských komorných telies Muchovo kvarteto pozýva žiakov a učiteľov Základných umeleckých škôl na hudobné workshopy - otvorené skúšky s vybranými žiakmi, ktoré sú súčasťou Modrokamenskej hudobnej slávnosti po prvýkrát. Verejné skúšky sa budú konať od piatka popoludnia až do nedele a vstup na ne je voľný. Deti budú mať unikátnu možnosť spolupracovať so špičkovými profesionálmi a predstavia sa ako sólisti-hostia aj na nedeľnom koncerte Muchovho kvarteta.

Sobota 22. septembra, Hrad Modrý Kameň, Palota kaštieľa
18.00 h
Sergej Tolstov – barytón (Slovensko / Rusko)
Branko Ladič – klavír
Večer ruských romancí

Nedeľa 23. septembra, Hrad Modrý Kameň, Palota kaštieľa
18.00 h
Muchovo kvarteto a žiaci Základných umeleckých škôl ako hostia

Dobrovoľné vstupné

...........................................................................................................................................................

Hlavným organizátorom je občianske združenie ORGANYzácia, spoluorganizátorom Slovenské národné múzeum-Múzeum bábkarských kultúr a hračiek, Modrý Kameň
Hlavný partner: Fond na podporu umenia

Plagát k podujatiu