Veľkonočný Hrad Modrý Kameň

od 13. 4. 2017, 09:00 do 17. 4. 2017, 17:00

Veľkonočný Hrad Modrý Kameň

V dňoch 13. apríla – 17. apríla 2017 od 9:00 hod. do 17:00 hod. sa na hrade Modrý Kameň uskutoční veľkonočné podujatie s názvom „Veľkonočný hrad Modrý Kameň".
V období veľkonočných sviatkov máme pre vás pripravený program plný zábavy a nápadov. Vašu dušu a oko pohladí náš rozkvitnutý hrad výstavou Jarné prebudenie, kde budeme prezentovať kvetinové dekorácie SOŠ Želovce. V animačnom programe Veľkonočná pátračka budete musieť pátrať po stratených krasliciach a zajačích kamarátoch Šaša Huga, ktorý ich vyčaroval a už nevie, kde sa mu stratili. Za odmenu Šašo ponúkne dobrotu a ukáže pár svojich kúziel. Rozprávkový gramofón je výstava obalov z rozprávkových LP platní spolu s ukážkami retro gramofónov a magnetofónov. Autorom výstavy je VK Gallery – združenie neprofesionálnych umelcov z okresu Veľký Krtíš. Prehliadka expozícií múzea bude obohatená o tému veľkonočného obdobia a zvykov, ktoré k tomuto sviatku patria, nielen v kresťanskom duchu, ale aj zvykmi pohanskými. Na koniec prehliadky vás čaká Jarné tvorenie. Počas celého dňa budete môcť pliesť korbáče, zdobiť kraslice, vyrábať bábky na tému Veľkej noci a iné tvorivé aktivity.
V parku sa budete môcť povoziť na šliapacích kárach Berg.

Prehliadky každú celú hodinu. Vstupné na Veľkonočnú pátračku so šašom Hugom a Jarné tvorenie je 3 € . Deti do 3 rokov a ZŤP zdarma. Vstupné do múzea je nezmenené.

Viac informácií na 0918 999 609, resp. 047/24 54 100.

Plagát k podujatiu.