Vidiecka krajina medzi kultúrou a turizmom

od 3. 11. 2021 do 3. 12. 2021

Vidiecka krajina medzi kultúrou a turizmom

SNM – Múzeum ukrajinskej kultúry vo Svidníku otvára 3. novembra 2021 o 14.oo hod. výstavu fotografií Vidiecka krajina medzi kultúrou a turizmom. Výstava je súčasťou medzinárodného grantového projektu Spájanie kultúr – kultúrna mobilita v prihraničnej oblasti, HUSKROUA / 1702 / 3.1 / 0040, ktorý je financovaný z programu medzinárodnej cezhraničnej spolupráce Maďarsko – Slovensko – Rumunsko – Ukrajina 2014 – 2020.

Vystavené fotografie sú výsledkom terénneho historického, kultúrneho a turistického výskumu jednotlivých sídiel Zakarpatskej oblasti (Ukrajina), Satu Mare (Rumunsko) a Prešovského kraja (Slovensko). Aby sa preukázal turistický potenciál a zachovanie tradičnej ľudovej kultúry prihraničných regiónov, medzinárodný projektový tím preskúmal tieto dediny: Jasіňa a Seredné Voďane (okres Rachiv), Koločava (okres Mižhirja), Vyškovo (okres Chust) a Užok (okres Velykyj Bereznyj) na Ukrajine; Tarna Mare, Orasu Nou (maďarská dedina), Certeze, Petrești (švábska dedina) a Andrid v okrese Satu Mare v Rumunsku; Hrabovčík, Dobroslava, Vladiča, Turany nad Ondavou a Jarabina v Prešovskom kraji na Slovensku.

Pozývame vás navštíviť výstavu a vychutnať si kultúru, tradície a krajinu 15 dedín na Ukrajine, Slovensku a v Rumunsku. Podujatie bude prebiehať v zmysle protiepidemických opatrení vydaných Úradom verejného zdravotníctva SR.

V SNM – MUK výstava potrvá do 3. decembra 2021 a potom poputuje do Rumunska, kde bude otvorená v Župnom múzeu Satu Mare.

plagát