Poľovnícke dni 2017 na hrade Modrý Kameň

9. 9. 2017, 10:00 - 20:00

Poľovnícke dni 2017 na hrade Modrý Kameň

V piatok 8. septembra 2017 o 16:00 hod. sa uskutoční v barokovej sále kaštieľa odborný seminár na tému „Šakal zlatý a ostatní reálni aj potencionálni privandrovalci, žvyšujúci druhovú diverzitu prírody okresu Veľký Krtíš ."

V sobotu 9. septembra pokračuje podujatie celodenným programom, ktorý sa začne o 10:00 hod slávnostnou Hubertovou svätou omšou v kaplnke Sv. Anny na hrade.
11 poľovníckych združení a spolkov si zasúťaží v jedinečnej súťaži vo varení poľovníckeho guľášu, ktorá je tradičnou súčasťou Poľovníckych dní.

Návštevníci si môžu počas celého podujatia pozrieť ukážky z kynológie, zapojiť sa do súťaží v ručnom pílení dreva, hode kyjakom či streľbe zo vzduchovky.
Na podujatí v priestoroch kaplnky Sv. Anny vystúpia Citaristi z Neniniec.
Hosťami dňa budú Robo Kajzer a Peter Meluš, spolu s hercom Ľubomírom Paulovičom, ktorý sa okrem herectva venuje aj divadelnej a televíznej réžii.
O výbornú náladu sa postará slovenská klasika skupina Lojzo.

Deti môžu spoznávať prírodu formou zážitkového učenia „Čo vieme o lese?".
Tie najodvážnejšie sa môžu uchádzať o pasovanie do poľovníckeho cechu samotným grófom Balašom. Celé poobedie sa môžu na nádvorí kaštieľa zabaviť so .Šaškou Baškou a jej skákacím hradom, vyskúšať si jazdu na koňoch, alebo s RC modelmi áut.

Expozície múzea budú otvorené počas celého dňa, sprístupnené budú aj bábkarske tvorivé dielne v múzeu. Najmenších poteší Hračkovisko s možnosťou pohrať sa v múzeu.

Vstup na podujatie je 3 € pre dospelých a 1 € pre deti a dôchodcov. Počas podujatia môžete tiež navštíviť múzeum. Viac informácií telefonicky na 047 24 54 100.
Tešíme sa na vás.

Plagát k podujatu na stiahnutie.