Poľovnícke dni 2018 na hrade Modrý Kameň

8. 9. 2018, 10:00 - 20:00

Poľovnícke dni 2018 na hrade Modrý Kameň

V sobotu 8. septembra 2018 od 10:00 hod. sa uskutoční podujatie Poľovnícke dni na hrade Modrý Kameň 2018.

Celodenný program, ktorý sa začne o 10:00 hod slávnostnou Hubertovou svätou omšou v kaplnke Sv. Anny na hrade, bude pokračovať súťažou vo varení poľovníckeho guľášu, ktorá je tradičnou súčasťou Poľovníckych dní. 13 poľovníckych združení a spolkov si zasúťaží v tejto jedinečnej prezentácií poľovníctva.
Návštevníci si môžu počas celého podujatia pozrieť ukážky z kynológie, v ktorej sa predstavia rôzne poľovné plemená. Tejto téme bude venovaný aj seminár o 14:00 hod. s názvom Slovenské národné poľovné plemená v poľovníckej praxi.
Návštevníci sa môžu zapojiť do súťaží v ručnom pílení dreva, hode kyjakom či streľbe zo vzduchovky.
Na podujatí v priestoroch kaplnky Sv. Anny vystúpia o 15:00 hod. Citaristi z Neniniec. Hosťami dňa budú Veronika Paulovičová ako moderátorka podujatia, spolu s hercom Ľubomírom Paulovičom, ktorý sa okrem herectva venuje aj divadelnej a televíznej réžii.
O výbornú náladu sa postará Marián Čekovský & band spolu s výhercom druhého ročníka speváckej súťaže Česko Slovenská Superstar Lukášom Adamcom.
Deti môžu spoznávať prírodu formou zážitkového učenia a lesnej pedagogiky „Čo vieme o lese?". Tie najodvážnejšie sa môžu uchádzať o pasovanie do poľovníckeho cechu samotným grófom Balašom. Celé poobedie budú návštevníkov baviť aj šermiari z juhovýchodnej bašty Zvolenského zámku - skupina RICASSO.
Expozície múzea budú otvorené počas celého dňa, sprístupnené budú aj bábkarske tvorivé dielne v múzeu. Pre návštevníkov je pripravená aj interaktívna výstava Dotkni sa stredoveku. Najmenších poteší Hračkovisko s možnosťou pohrať sa v múzeu.

Vstup na podujatie je 3 € pre dospelých a 1 € pre deti a dôchodcov. Počas podujatia môžete tiež navštíviť múzeum. Viac informácií na tel. 047/24 54 100, 0918 999 609.

Tešíme sa na vás!

pozvánka

plagát