Divadelný workshop Spoznaj divadlo


9. 8. 2020, 15:00 - 18:00

Divadelný workshop Spoznaj divadlo

Chcete zažiť nedeľu v divadle a na hrade zároveň? Nech sa páči, účasťou na divadelnom workshope Spoznaj divadlo sa vám to podarí!

V nedeľu 9. augusta 2020 o 15.00 hod. sa stretneme v miestnosti Arkáda na druhom poschodí Bratislavského hradu, ktorá je súčasťou výstavy Divadelné storočie – stopy a postoje. Počas divadelného workshopu so slovenskou režisérkou a hereckou koučkou Adrianou Totikovou sa dozviete, čo je vlastne divadlo a ako prebieha divadelný proces, spoznáte profesie, ktoré vidieť na javisku a aj tie, ktoré sú bežne skryté v zákulisí. Zistíte, ako tvorí dramaturg a režisér, ale aj to, že scénograf a scenárista sú rozličné profesie. Spoločne si vytvoríme improvizované javisko, pripravíme rekvizity a postavíme sa na scénu. Kto radšej kreslí, môže navrhnúť kostýmy, a kto rád pohmkáva v pozadí, môže zložiť hudobný motív.

Milí diváci, na našom workshope Spoznaj divadlo môžete byť po celý čas tvorcami!

Divadelný workshop je vhodný pre deti od 7 do 12 rokov.

Štandardné vstupné pre osoby nad 6 rokov je 4 €, mladšie deti majú vstup zdarma.

Pre sledovanie kapacity vás prosíme o nahlásenie vašej účasti na workshope vopred – prostredníctvom e-mailu: rokdivadla2020@gmail.com.

Divadelný workshop s názvom Spoznaj divadlo vám prináša Divadelný ústav ako jedno zo sprievodných podujatí k výstave Divadelné storočie – stopy a postoje. Výstava vznikla v spolupráci s Bratislavský hrad / Bratislava Castle pri príležitosti Rok slovenského divadla 2020.