Prešporské rozprávky na Bratislavskom hrade


25. 7. 2020, 15:00 - 16:00

Prešporské rozprávky na Bratislavskom hrade

Pozývame vás a vaše ratolesti na divadelné predstavenie Prešporské rozprávky, ktoré vám v priestoroch výstavy Divadelné storočie – stopy a postoje prinesie Divadlo ŠiBe. Rozprávka zábavnou formou a s pestrým hudobným sprievodom predstavuje viaceré legendy a príbehy zo starého Prešporka.

Predstavenie sa uskutoční 25. júla 2020 o 15:00 hod. v časti Arkáda (v rámci priestorov divadelnej výstavy) na druhom poschodí Bratislavského hradu.
Pre sledovanie kapacít vás prosíme prihlásiť sa na podujatie prostredníctvom e-mailu: hrad.podujatia@gmail.com.
Vstupné: 4 €

Prešporské rozprávky
Prešporské rozprávky? Ale veď Prešporok, to bolo dávno... Nie až tak dávno! Bratislava sa volala Prešporok. A ako každé poriadne mesto, aj toto malo veľa tajomných príbehov a starých legiend. Akoby aj nie?!
Keď je kráľ pochabý, mestská kasa prázdna a Turci sa blížia k hraniciam, je potrebné, aby obyčajní ľudia z Prešporka zachránili mesto.
Čo sa dá robiť s duchom, ktorý straší na hrade a ako získať ukradnuté kráľovské klenoty? Prečo sa hodiny montovali iba na tri strany veže? A ako poraziť tureckú armádu? Stačí kus odvahy, dobré srdce a kvapku šibalstva. A k tomu dobre upečený, voňavý bratislavský rožok. Príďte ho ochutnať!

Réžia: Mgr. art. Mária Kecskésová
Námet a scenár: Šimon Peter Králik, Alžbeta Kamenská
Scéna a bábky: Radka Baňacká a kolektív ŠiBe
Hudba: Michal Klas a Šimon Peter Králik
Hrajú: Alžbeta Kamenská, Šimon Peter Králik, Michal Klas

Realizácia scény: Imrich Kamenský – drevovýroba
Inscenáciu finančne podporil Literárny fond

Dĺžka predstavenia: 50 minút

Divadelné predstavenie Prešporské rozprávky vám prináša Divadelný ústav ako jedno zo sprievodných podujatí k výstave Divadelné storočie – stopy a postoje. Výstava vznikla v spolupráci so SNM – Historickým múzeom pri príležitosti Roku slovenského divadla 2020.