Diskusia: Divadlo je... s Henrietou Mičkovicovou a Alexandrom Bártom


13. 9. 2020, 16:00 - 18:00

Diskusia: Divadlo je... s Henrietou Mičkovicovou a Alexandrom Bártom

Pozývame vás na diskusiu s názvom Divadlo je... do improvizovaného divadelného bufetu v priestore Arkáda na druhom poschodí Bratislavského hradu v rámci výstavy Divadelné storočie – stopy a postoje.
---
Reč bude o doskách, ktoré znamenajú veľmi veľa v živote mnohých - hercov, režisérov, ale aj technikov a v neposlednom rade divákov. Na otázky moderátorky Benity Tettingerovej budú odpovedať Henrieta Mičkovicová a Alexander Bárta.
---
Ona je známa z viacerých televíznych seriálov, či divadelných komédií ako záhadná žena, ktorá mieša kartami. On hrá osamelých aktivistov, mužov z ľudu, ale aj grófov, kladných hrdinov i zloduchov. Svoju jasnú úlohu hrajú obaja aj v spoločenskom živote a už dlhé roky pôsobia ako „zohraná dvojica". Aká je ich súkromná definícia divadla?
---
Vstupné: 4 €
Prosíme vás o nahlásenie účasti na predstavení vopred, keďže kapacita hostí je limitovaná – a to prostredníctvom e-mailu: rokdivadla2020@gmail.com.
---
Cyklus osobných výpovedí s názvom Divadlo je... vám prináša Divadelný ústav ako jedno zo sprievodných podujatí k výstave Divadelné storočie – stopy a postoje. Výstava vznikla v spolupráci so Slovenským národným múzeom – Historickým múzeom pri príležitosti Roku slovenského divadla a navštíviť ju môžete až do 30. júna 2021 na Bratislavskom hrade.
---
Divadelný ústav a Slovenské národné múzeum – Historické múzeum sú štátnymi príspevkovými organizáciami zriadenými Ministerstvom kultúry Slovenskej republiky.

FB EVENT