Víkend otvorených parkov a záhrad v Martine

4. 6. 2023, 10:00 - 16:00

Víkend otvorených parkov a záhrad v Martine

Muzeálna záhrada pri Slovenskom národnom múzeu v Martine ožije ďalším ročníkom Víkendu otvorených parkov a záhrad. Podujatie sa uskutoční v nedeľu 4. júna 2023 od 10.00 do 16.00 hod.

Počas nedeľného popoludnia si budete môcť vychutnať komentované prehliadky záhrady s odborníkom, ktorý Vás zoznámi s históriou tretej najstaršej (dnes už bývalej) botanickej záhrady na Slovensku a s jej rastlinnými obyvateľmi. Komentované prehliadky trvajú približne hodinu a budú sa začínať o 11.00, 13.00 a 15.00 hod.Okrem toho budete môcť obdivovať mäsožravé rastliny, orchidey či kaktusy na predajnej výstave. Ich pestovatelia Vám dajú dobré rady pri ich pestovaní. Na podujatí nájdete aj predajnú výstavu preparovaného hmyzu a motýľov. Budete môcť spoznávať aktuálne kvitnúce rastliny a od bylinkárok si budete môcť kúpiť aj rastlinné produkty.

Pre najmenších návštevníkov budú pripravené tvorivé dielne a aktivity, o ktoré sa postará OZ Turiec pre deti.

Poznáte burzu rastlín – tzv. plant swap? Pri výmene rastlín môžete obohatiť svoju domácu flóru o nové kúsky, ktoré si môžete vymeniť s ostatnými návštevníkmi.

Parky a záhrady sú neoddeliteľnou a prirodzenou súčasťou nášho života. V dňoch 2. – 4. 6. 2023 pozýva hlavný organizátor podujatia Národný Trust n. o. na prechádzky a návštevu do viac ako 100 parkov a záhrad po celom Slovensku. Témou XV. ročníka podujatia Víkend otvorených parkov a záhrad, ktoré sa odohráva v 23 európskych krajinách sú „Melódie záhrad“.

Tešíme sa na Vás v muzeálnej záhrade!

Viac o programe sa dozviete v podujatí na Facebooku.

Plagát k podujatiu nájdete tu.

Otváracie hodiny
od 10.00 do 16.00

Vstupné
4€ / 2€, deti do 6 rokov zadarmo

Kontakt

Ing. Martin Cirbus
tel.: 043/ 24 58 3
e-mail: martin.cirbus@snm.sk