Alice Masaryková a Slovensko (Emancipovaná žena v tieni veľkého otca)

17. 6. 2021, 09:00 - 15:00

Alice Masaryková a Slovensko (Emancipovaná žena v tieni veľkého otca)

Masarykův ústav a Archiv Akademie věd ČR v.v.i., Historický ústav Slovenskej akadémie vied, Slovenské národné múzeum v Martine, Velvyslanectví ČR na Slovensku vás pozývaju na seminár Alice Masaryková a Slovensko. Emancipovaná žena v tieni veľkého otca, ktorý sa bude konať dňa 17. 6. 2021 v Slovenskom národnom múzeu v Martine (Malá hora 2, Martin).

Seminár bude prístupný online prostredníctvom odkazu https://hamorecords.sk/konferencia/ (aktívny 30 minút pred začiatkom).

Podujatie sa bude zaoberať osobnosťou najstaršej dcéry prvého československého prezidenta T. G. Masaryka a prvej predsedníčky Československého Červeného kríža Alice Masarykovej optikou vybraných tém: sociálna práca, žena v politike, dcéra významného muža, emancipácia ženy a jej postavenie v spoločnosti. Osobitná pozornosť bude venovaná miestu Slovenska v živote Alice Masarykovej a jej rodiny. Podujatie sa koná pri príležitosti 55. výročia smrti A. Masarykovej.

Osobná účasť na seminári bude podmienená epidemiologickou situáciou a aktuálnymi pravidlami pre účasť na podujatiach. Prípadní záujemcovia sa môžu prihlásiť na adrese: hana.zelinova@snm.sk.


Bližšie informácie:

PhDr. Hana Zelinová
hana.zelinova@snm.sk
+421 43 24 56 111

pozvánka v PDF (PDF, 387,7 kB)