Detská nedeľa

28. 5. 2023, 10:00 - 16:00

Detská nedeľa

Deň plný hier a zábavy – aj taká bude Detská nedeľa 28. mája 2023 v Múzeu slovenskej dediny. Podujatie bude patriť deťom a ich rodičom. Nielen najmenší návštevníci sa od 10.00 do 16.00 hod. môžu tešiť na bábkové predstavenie, detské hry a tance z minulých čias, tombolu a dobové vyučovanie.

Hlavný program pripravili deti deťom. Na podujatí vystúpia detské folklórne súbory Cipovička z Centra voľného času v Žiline, Malý Lysec z Belej-Dulíc a Žabka zo Žabokriek. Ich spoločné vystúpenie, spojené so školou ľudového tanca pre najmenších návštevníkov, si môžete pozrieť o 11.00, 13.30 a 15.15 hod. Ako išlo vajce na vandrovku? Tento príbeh rozpovie Divadlo Ofina z Ružomberka o 10.30 a 14.30 hod.

Pre najmenších návštevníkov bude pripravené putovanie rozprávkovým lesom pod vedením študentiek a študentov Súkromnej spojenej školy z Martina. S hlavičkou ako makovičkou môže odísť nejedna parádnica – tradičné účesy budú dievčatám česať študentky Strednej odbornej školy obchodu a služieb z Martina. 

Ako sa sedelo v starých školských laviciach či písalo na tabuľky? Vaše ratolesti budú môcť zažiť dobové vyučovanie v škole z Petrovíc.

Pre šikovné ručičky bude pripravená tvorivá dielňa, kde si deti vlastnoručne zhotovia korkovú loďku, „vĺčka“ či tradičnú „frndžalku“ z gombíkov. Súčasťou podujatia budú aj hry na tráve či kolková dráha.

Nebude chýbať ani obľúbená detská tombola, kde vyskúšate svoje šťastie (ťah bude o 12.00 a 14.00 hod.).

Súčasťou programu budú ukážky tradičnej ľudovej a umeleckej výroby. Občerstvenie pre návštevníkov bude zabezpečené stánkovým predajom tradičných špecialít. 

Ďalšie aktuality o podujatí nájdete na Facebooku.

Plagát k podujatiu nájdete tu.

Vstupné
Deti do 6 rokov majú vstup voľný, do 15 rokov majú zľavnené vstupné 1 euro.

Informácie pre návštevníkov

Podujatie podporili OZ Jahodnícke háje a kníhkupectvo Littera. Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu programu.