Turčianska harmonika 2023

23. 7. 2023, 10:00 - 18:00

Turčianska harmonika 2023

Múzeum slovenskej dediny už po dvadsiaty prvý raz ožije zvukom heligóniek. Už tradiční muzikanti z Turca, Kysúc, Oravy, ale aj Nitry rozveselia a roztancujú návštevníkov na podujatí Turčianska harmonika v nedeľu 23. júla 2023 od 10.00 do 16.00 hod. Nasledovať bude voľná zábava v sprievode heligónky do 18.00 hod.

V programe sa od 10.30 hod. predstaví približne päťdesiat účinkujúcich rôznych vekových kategórií. Návštevníci budú mať možnosť spoznať a vypočuť si známych i menej známych heligonkárov, ktorí hrávajú pre potešenie seba či svojich priateľov a dobre sa s nimi zabaviť v krásnom prostredí najväčšieho múzea v prírode na Slovensku.

Svojou hrou potešia noví, no aj  skalní domáci a hosťujúci hráči, ktorí nechýbali ani na predchádzajúcich ročníkoch Turčianskej harmoniky. Predstavia sa tiež početnejšie zoskupenia ako Zemplínski heligonkári, Heligonkári z Ostrého, Heligonkári z Texasu, Podzoborski heligonkári, Nitrianski heligonkári, Čimhovskí heligonkári aj domáci Heligonkári spod Lysca.

Veríme, že prispejeme k dobrej nálade a zábave všetkých návštevníkov múzea, ktorí si naše podujatie nenechajú ani tento rok ujsť.

Dvadsiaty prvý ročník podujatia Turčianska harmonika podporili OZ Jahodnícke háje a Peter Bela B-STAV SK.

Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu programu.

plagat heligonky