Týždeň múzeí v prírode v Múzeu slovenskej dediny v Martine

10. 9. 2023, 10:00 - 16:00

Týždeň múzeí v prírode v Múzeu slovenskej dediny v Martine

Viete ako sa kedysi varilo pivo, vyrábali slamené alebo drôtené ozdoby či tkalo plátno a koberce na tkáčskom stave? To všetko a omnoho viac sa dozviete v nedeľu 10. septembra 2023 v Múzeu slovenskej dediny počas podujatia Týždeň múzeí v prírode.

V programe, ktorý sa bude konať od 10.00 do 16.00 hod., zahrá a zaspieva ľudová hudba Podhradská muzika z Podhradia. Súčasťou podujatia bude aj letný cyklus aktivít Uč sa v múzeu!, vďaka ktorému získate vedomosti a zručnosti v oblasti tradičných ľudových remesiel ako je korytárstvo, tkáčstvo a kováčstvo. O ďalšie zručnosti – šitie krivou ihlou, vyšívanie čepcov, výrobu drotárskych a slamených ozdôb Vás obohatí ženský spolok Živena zo Žiliny. Vzdelávací cyklus Uč sa v múzeu! je realizovaný s finančnou podporou mesta Martin.

Počas programu Vám ukážeme, ako sa kedysi varilo pivo. Okrem praktických ukážok spracovania chmeľu a sladu, ktoré návštevníkom sprostredkuje zamestnanec pivovaru Martins Michal Jančovič, sa od neho dozviete aj o histórii pivovarníctva v Martine. 

Súčasťou podujatia bude aj divadelné predstavenie Gazdiná roba. Príbeh boja mladej ženy o presadenie seba a svojho práva na šťastie, hľadanie úniku z prísne daných pravidiel a konvencií uvidíte o 15.00 hod. v podaní združenia Štúdio Pivnica.

Podujatie Týždeň múzeí v prírode je organizované v rámci iniciatívy Únie múzeí v prírode, ktorá pôsobí pri Zväze múzeí na Slovensku.

Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu programu.

plagat tyzden muzei