Už sa fašiang kráti

11. 2. 2024, 10:00 - 16:00

Už sa fašiang kráti

Vychutnajte si tú pravú fašiangovú atmosféru na prvom tohtoročnom podujatí Múzea slovenskej dediny Už sa fašiang kráti v nedeľu 11. februára 2024 od 10.00 do 16.00 hod.

 V sprievode masiek so začiatkom o 10.30, 12.30 a 14.30 hod. sa predstavia fašiangovníci z folklórnej skupiny Limbora z Prečína pri Považskej Bystrici s programom „Chodzenie po kláce“. Za náreku plačiek a veselej muziky pochovajú basu, ktorá bude odpočívať až do vzkriesenia na Veľkú noc.

Do programu sa budú môcť zapojiť aj návštevníci, ak prídu v maske a doplnia náš sprievod. Nielen zamaskovaní návštevníci si budú môcť počas podujatia spolu s tradičnými maškarami – chlap v koši, turoň, chriapa, prespanka, baba naopak, slamenár, sitárik či jazdec na koni – zaspievať a zatancovať.

Okrem skvelej atmosféry poteší každého stého návštevníka Múzeum slovenskej dediny voľnou vstupenkou do všetkých expozícií Slovenského národného múzea v Martine na rok 2024.

Počas podujatia nebudú chýbať ani ukážky a predaj výrobkov od ľudovoumeleckých výrobcov a pripravené budú aj ukážky prípravy tradičnej fašiangovej pochúťky – fánok.

O tradičné jedlá a občerstvenie bude obohatená ponuka krčmy z Oravskej Polhory.

Organizátor podujatia si vyhradzuje právo na zmenu programu. Podujatie podporilo OZ Jahodnícke háje.