Karin Sarkisjan a Ľubo Šamo – koncert klezmerovej hudby

1. 9. 2021, 17:00

Jedinečný koncert klezmerovej hudby si budete môcť vychutnať na začiatku septembra v muzeálnej záhrade. Skvelá muzikantka Karin Sarkisjan a huslista Ľubo Šamo odohrajú koncert Shnirele Perele, ktorý bude venovaný blížiacemu sa židovskému novému roku a Dňu obetí holokaustu a rasového násilia. Klezmerová hudba bude v záhrade pri Slovenskom národnom múzeu v Martine znieť v stredu 1. septembra 2021 o 17.00 hod. V prípade nepriaznivého počasia sa koncert uskutoční vo vestibule múzea.

pridajte sa k udalosti na Facebooku

Rodáčka z arménskeho Jerevanu Karin Sarkisjan predstavuje unikát na slovenskej hudobnej scéne svojou brilantnou kombináciou klavírnej hry a jedinečného vokálneho prejavu. Žánrovo pôsobí prevažne v oblasti world music, aranžuje ľudové piesne pre rôzne nástrojové zoskupenia a spolupracuje s rôznymi umelcami a kapelami ako napríklad Balkansambel, Pressburger Klezmer Band a Shum Davar.

Ľubo Šamo je známy skladateľ a džezový huslista, líder zoskupenia Ľubo Šamo projekt, ktorý prináša fúziu jazzu so súčasnými trendmi populárnej hudby, rocku, či world music.

termín: 1. 9. 2021 (streda)
čas: 17.00 hod.
vstupné: 5 €
______________________

kontakt pre viac informácií:
Milena Kiripolská
milena.kiripolska@snm.sk
+421 908 678 035


Karin Sarkisjan Ľubo Šamo koncert záhrada