Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny

2. 6. 2024, 10:00 - 16:00

Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny

Deň plný hier a zábavy – aj taká bude Detská nedeľa 2. júna 2024 v Múzeu slovenskej dediny. Podujatie bude patriť deťom a ich rodičom. Nielen najmenší návštevníci sa od 10.00 do 16.00 hod. môžu tešiť na divadelné predstavenie, detské hry, piesne a tance z minulých čias, rozprávkový les, tombolu a dobové vyučovanie.

Hlavný program pripravili deti deťom. Na podujatí vystúpia detské folklórne súbory Kalužiar z Vrútok a ich hostia Sloneckô z Lendaku s programom „Jar pod Lendackou Kicorou“ a Základná umelecká škola Lendak s programom „Do krysu z Lendaku“. Ich spoločné vystúpenie si môžete pozrieť o 11.00, 13.30 a 15.30 hod. Príbeh o Pipi Dlhej Pančuche „Naša kamarátka Pipi“ porozprávajú deti z detského divadelného súboru Kamarát z Martina o 10.30, 11.30 a 15.00 hod.

Pre najmenších návštevníkov bude pripravené putovanie rozprávkovým lesom pod vedením študentiek a študentov Súkromnej spojenej školy z Martina. S hlavičkou ako makovičkou môže odísť nejedna parádnica – tradičné účesy budú dievčatám česať študentky Strednej odbornej školy obchodu a služieb z Martina.

Ako sa sedelo v starých školských laviciach či písalo na tabuľky? Vaše ratolesti budú môcť zažiť dobové vyučovanie v škole z Petrovíc. Pre šikovné ručičky bude pripravená tvorivá dielňa, kde si deti vlastnoručne zhotovia handrovú bábiku, „vĺčka“ či tradičnú „frndžalku“ z gombíkov. Súčasťou podujatia budú aj rodinné hry a kratochvíle.

Nebude chýbať ani obľúbená detská tombola, kde si vyskúšate svoje šťastie (ťah bude o 12.00 a 14.00 hod.). Súčasťou programu budú ukážky tradičnej ľudovej a umeleckej výroby. O tradičné jedlá a občerstvenie bude obohatená ponuka krčmy z Oravskej Polhory.

Deti do 3 rokov majú vstup voľný, od 3 do 12 rokov majú zľavnené vstupné 1 euro. 

Podujatie podporili OZ Jahodnícke háje a kníhkupectvo Martinus. Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu programu.